آسانسور ، مرجع تخصصی صنعت اسانسور و پله برقی

پس‌ازآن اهمیت ساخت‌وساز آسانسورها تا حدی افزایش پیدا کرد که مجموعه‌های دانشگاهی و مدارس نیز سرفصل‌ها درسی را به این موضوع اختصاص دادند. نخستین واحد درسی در مقطع کارشناسی نیز در سال 1998 در کشور انگلستان و در دانشگاه نورث همپتون برگزار شد. ویژگی های متفاوت کابین آسانسور استیل را بشناسید کابین آسانسور استیل با ویژگی های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرافت و زیبایی در طراحی کابین آسانسور می تواند یکی از ویژگی های مثبت برای مشتریان و کاربران ساختمان باشد. عبارت ” اولین آسانسور مسافربر” در هتلی به نام نیویورک سیتی در سال ۱۸۵۷ نصب شد و سرانجام در دهه ۱۸۷۰ این تکنولوژی به ساختمان های اداری راه یافت که باعث رشد و پیشرفت تجارت شد. در این نوع آسانسورها کادر وزنه در اطراف و درون چاه آسانسور قرار دارد و موتور آسانسور و فلکه موتور در فضایی به نام موتورخانه و بالای چاه آسانسور قرار می‌گیرد.

  • نوع بعدی آسانسور، آسانسور پنوماتیک یا می توان مدرن نام برد که مطمئنا همه ی شما این نوع آسانسور را دیده اید مخصوصا در خانه های دوبلکس و خانه های دو الی سه طبقه .
  • به طور کلی سیستم های آسانسور در برخی اجزا و قطعات اصلی، مشترک هستند.
  • ترمز باید در روی محور چرخ رانش باشد تا اگر تسمه و یا زنجیر عمل نكرد ترمز عمل كرده باشد.
  • با نگاهی به معماری گذشتگان درمی‌یابیم که امکان ساخت ساختمان‌های بلند از زمان‌های بسیار دور وجود داشته اما به‌خاطر سختی بالا رفتن از پله‌ها، برای ساختن سازه‌ها محدودیتی وجود داشته است؛ چرا که هنوز انواع آسانسور موجودیت نداشت.

این آسانسورها توسط موتور الکتریکی کار میکنند که دو وزنه بر سر یک نخ که از روی یک قرقره عبور میکند تشکیل شده است. در این سیستم همواره وزن وزنه‌ها ثابت و برابر هستند؛ به همین خاطر با وارد کردن نیروی بسیار کمی به هر طرف، سیستم جابه‌جا می‌شود. انواع آسانسور هایی که امروزه در دسترس هستند و روزانه از آنها استفاده می کنید، مانند هر وسیله ی دیگری از یک سری قطعات تشکیل شده اند.

درب لولایی آسانسور | طرح الماس | عرض 80

آسانسور باید سیستم زنگ هشدار داشته باشد تا در موقع قفل شدن درب ها عمل کند. طراحی آسانسور باید به نحوی باشد که افراد درون آن احساس آرامش و راحتی کنند. موتورهای گیربکس به فلایویل جهت نصب نیاز داشته ولی موتورهای گیرلس نیازی به این قطعه ندارند. تمامی دوره ها برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، کودکان کار و نیازمندان رایگان می باشد.

کارشناسان خارجی از ایران می‌روند و ایران تحریم اقتصادی می‌شود و واردات قطع می‌شود. آسانسور یکی از ابتدائی‌ترین ماشین‌های ساده ساخت دست بشر است که همواره به کمک او آمده‌است. کاربر معمولی آسانسور به صورت متوسط روزانه ۴ بار از آسانسور استفاده می کند. موسیقی آسانسور برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ ظاهر شد تا مسافران ترسو را که برای اولین بار از آسانسور استفاده میکردند، آرام کند. درآمداین شرکت چند ملیتی به 9/72 میلیارد دلار در سال می‌رسد.

ابعاد باید به اندازه كافی باشد كه باعث كاهش فشار مخصوص و كمتر شدن سایش شود. پین های اتصال پوشش برنزی برای كفشك های كوچك استفاده می شود و گریس كاری می شود تا برای روغنكاری دراز مدت آماده باشد درحالیكه این پین ها از جنس فولادی در یاتاقانهای برنزی برای انواع بزرگتر آتیس می باشد. اگر جریان برق قطع شود باید حداقل دو وسیله مستقل الكتریكی كنترل كننده داشته باشد. هنگامیكه موتور گیربكس با یك وسیله دستی اضطراری مجهز باشد ترمز باید طوری طراحی شده باشد كه توسط دست بتوان آن را باز كرد وبا فشار دائمی توسط نفر این ترمز باز بماند. یك وسیله اتوماتیك برای تنظیم كشش سیم بكسل تعلیق باید حداقل در یكی از دو انتها وجود داشته باشد . این وسیله با مكانیزم متعادل ساز فشردگی بطور جداگانه معرفی می شود ،‌ چنین وسیله ای شامل یك سوكت گوه ای است كه همراه یك فنر مارپیچ فولادی ، ضربه گیر لاستیكی ، و در ایران به «كابل شو» معروف است .

آسانسورهای مغناطیسی

آسانسور ، مرجع تخصصی صنعت اسانسور و پله برقی

در آسانسورهای پنوماتیک نیازی به ایجاد چاه آسانسور و اتاق موتورخانه نیست. مصرف انرژی، زمانی که آسانسور رو به پایین حرکت می‌کند به حداقل می‌رسد چون تنها با استفاده از نیروی جاذبه این امر انجام می‌شود و نیازی به کارکرد موتور نمی‌باشد در نتیجه زمان قطعی برق امکان حرکت از بالا به پایین وجود دارد. این نوع آسانسور ایمنی بیش‌تری نسبت به آسانسورهای کششی دارد.

سر بکسل 10 فولادی کوثر آسانسور

عدم نیاز به پیش بینی موتورخانه در بالای چاه و امكان قرار دادن آن در فضای دورتری از چاه نیز از مزیتهای این نوع می‌باشد . طبق آنالیز ترافیک و بررسی محدودیت های ابعادی، آسانسور مناسب به لحاظ ظرفیت، سرعت جابجایی و تعداد مورد نیاز برای ساختمان انتخاب می شود. سپس بر مبنای جداول ابعاد و سایزهایی که طبق مقررات EN81 و توصیه های استاندارد ISO پیش بینی شده است، مناسب ترین ابعاد و سایزهای انتخاب و کار طراحی آن ها انجام می شود. علاوه بر قیمت، نصب و راه اندازی آسانسورها هم از نظر هزینه با یکدیگر تفاوت دارد.