آشنایی با انواع ابزار ساختمانی

جعبه ابزار را حتی اگر پلاستیکی و ضد آب هم باشد باید در جای خشک نگه داری کنید و در معرض رطوبت قرار ندهید. در لیست زیر انواع جعبه ابزار فلزی و پلاستیکی چندطبقه جادار و ارزن قیمت در طرح ها و کیفیت های مختلف وجود دارد. شما می توانید لیست ست کامل ابزار تعمیرات موبایل به همراه برگه مشخصات فنی و قیمت روز لوازم تعمیر گوشی را از ما دریافت کنید. بسیاری از آنها مشهور و برخی دیگر از شهرت کمتری برخوردار هستند. دیجیتال: این مدلها از نظر کارایی شبیه به نمونهی قبلی هستند با این تفاوت که ته آنها گرد نیست و رویشان یک صفحه نمایش وجود دارد. برای برداشتن پیچ های کوچک در محیط های شلوغ که نمی شود با دست آن را برداشت نیز می توان از دمباریک استفاده کرد. یک دریل چکشی سنتی، ابزار مناسبی برای بازوبست پیچ نمی تواند باشد. همانطور که اشاره شد دریل چکشی از نظر ظاهر شباهت زیادی به دریل معمولی دارد. از اندازههای مختلف این وسیله، بسته به محل و نوع پیچ استفاده میشود. طراحی پیچ گوشتیهای ضربه ای به شکل یک مکانیزم چکش و سندان می باشد.

پیچ گوشتی مشتی دو طرفه مدل CRR نیز از جمله این پیچ گوشتی ها است که در ادامه به بررسی ویژگی های آن می پردازیم. عملکرد اصلی آن ایمن سازی پیچ های شل در جای خود بدون خوردگی آن است ولی از آن نمی توان برای سوراخکاری سطوح استفاده نمود. این ابزار مجهز به بدنه ای بادوام از جنس فولاد فورج شده، ضدزنگ و ضد خوردگی است که در شرایط تحت فشار و محیط های مرطوب و بارانی دچار آسیب و خوردگی نمی شود. البته قبل از روغن کاری، لولا و بندها را با دستمال کاغذی تمیز کنید. این ابزار به دلیل دارا بودن روکش و عایق پلاستیکی شفاف از خطر برق گرفتی جلوگیری کرده و البته با دارا بودن لامپ درونی می تواند فاز و نول را به شما نشان دهد. البته که تفاوت ظاهری این دو ابزار نیز به سادگی قابل تشخیص است. به نظر شرکت نانورکس این روش جدید، الگویی کارآمد و پایدارتر برای از بین بردن زباله است. در ساخت سری پیچ گوشتی CRR از آلیاژ کروم-وانادیوم استفاده شده است و این آلیاژ در برابر خوردگی و ضربه دوام خوبی دارد. مدلهاي مختلفي از اين وسيله ساخت و در بازار در اختيار عموم قرار گرفته است.

پیچ گوشتی شارژی برای کارهای سبک و دریل پیچ گوشتی برای انجام پروژههای سنگینتر مانند نجاری و ساختمانسازی سایت nadinabzar و… همچنین یک تعمیرکار ماهر و با تجربه، بدون ابزارهای تعمیر لازم قادر به انجام درست تعمیرات گوشی موبایل جدید نخواهد بود. شاید در منزل اتفاق افتاده باشد؛ که شیر آب چکه کند و مغزی شیر آب نیاز به تعویض داشته باشد و برای این کار کوچک لازم نیست که هزینه هنگفت بابت آوردن تعمیرکار بکنید. این انبردستها که در درجه اول در صنعت اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد برای نگه داشتن پیچ و مهره در باتری های اتومبیل و جامپر کابل ها است ، این انبر ها دارای فک های کوتاه و زاویه دار هستند. مکانیزم پیچ گوشتی ضربه ای باعث تولید ضربه های دورانی می شود که برای بازوبست انواع پیچ و یا مهره های شش گوش بسیار مناسب است. و خیلی پرسش های دیگر که ما تا آنجا که بتوانیم شما را راهنمایی خواهیم کرد. قبل از خرید این ابزارآلات بهتر است به یک سری نکات و فاکتورها توجه شود که در این بخش به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد. از دریلهای شارژی می توان به عنوان پیچ گوشتی نیز استفاده کرد و طوری طراحی شده اند که قابلیت تنظیم سرعت را دارند.

حال اگر پیچ گوشتی ضربه ای قدرت انجام کاری را که انتظار دارید نداشته باشد، بوکس ضربه ای ابزاری است که به عنوان جایگزین می توانید استفاده نمایید. اگرچه بسیاری از دریل های چکشی شارژی مدرن به شما اجازه می دهند سه حالت دریل ، پیچ گوشتی و دریل چکشی را انتخاب کنید، پس شما هر سه کار را با یک ابزار می توانید انجام دهید. از این وسیله همچنین برای بستن پیچ به سطح نیز استفاده می شود، اما این چیزی نیست که به آن معروف باشند. همینکه چکش ها به قلم ها ضربه می زنند گشتاور زیادی تولید می شود ( و کمی هم نیروی رو به پایین ) و انرژی به پیچگوشتی منتقل شده و پیچ می چرخد. پیچگوشتی ابزاری است که برای بستن پیچ ها در سطوح با مته هایی که در سر پیچ هایی که می خواهید محکم کنید قرار می گیرد و استفاده می شود. اما پیچگوشتی شارژی(Cordless Screwdriver) فقط برای باز و بستن پیچ های کوچک و محکم نگه داشتن پیچ های سست در سطوح نرم مورد استفاده قرار می گیرند. دریل شارژی( Cordless Drill) ابزاری است که برای حفر سوراخ و باز و بستن پیچ در سطوح استفاده می شود.

از لحاظ طراحی در قیاس با چکش دوار کوچکتر و سبکتر است و این ویژگی سبب شده تا انتخاب مناسبی برای ایجاد سوراخ در مصالح تا قطر ۲/۱ اینچ و یا بیشتر باشد. سرعت بدون بار محصول ۲۰۰ دور در دقیقه (rpm) بوده و قطر مته آن ۱٫۴ اینچ ( برابر با ۶٫۳۵ میلی متر(mm) ) می باشد . اما باید توجه نمود که از آنجا که با باتری کار می کنند،از سرعت بالایی برخوردار است و باعث می شود پیچ هنگام فشار دادن به سطح، مسیر خود را از دست بدهد. هیچ گاه از باتری های بادکرده و معیوب نباید استفاده شود. این پیچگوشتی برای باز و بسته کردن پیچ های سه پر استفاده میشود.

استفاده از مته تیز، کار را آسان و ایمن میکند، پس متهها را همیشه با استفاده از سنگ رومیزی، تیز نگه دارید. در مکانهایی که لبههای تیز و برنده وجود دارد استفاده از این وسیله باعث آسودگی خاطر میشود. همینکه موتور الکترکی ابزار صفحه چکش فنردار را می چرخاند، فنر آن فشرده شده و چکش و سندان شروع به جدا شدن از هم می کنند. بسته به مقیاس و فوریت پروژه خود، می توانید از هر دو ابزار به صورت جایگزین استفاده کنید. از ویژگی هایی که باید هنگام انتخاب دریل شارژی به آن توجه کرد باید به فرم (مستقیم، تفنگی و ترکیبی از این دو) ، سرعت متغیر، گشتاور، حرکت برعکس، شارژ شدن سریع باتری و نور LED اشاره کرد. آچار فرانسه یک دهانه متحرک و یک دهانه ثابت دارد و به وسیله چرخاندن یک پیچ رولی، فک متحرک از فک ثابت فاصله میگیرد یا نزدیک میشود و به این ترتیب میتوان انواع پیچ و مهرهها در سایزهای مختلف را باز و بسته کرد. برخی معتقد هستند که یک فازمتر خوب علاوه بر نشان داد جریان الکتریکی، میبایست از قدرت، استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار باشد. سطح سنج از چوب یا پلاستیک سخت ساخته شده است که یک لوله حبابی در وسط آن قرار دارد.قسمتی از این لوله با الکل پر شده است، تا حباب هوا در آن تشکیل شود.

همراه با این وسایل کارگران ساختمانی هم باید از ابزار و وسایل ایمنی استفاده کنند، تا از حوادث غیرمنتظره جلوگیری کنند. ابزار تعمیراتی موبایل باید از نظر جنس، کیفیت و ارگونومی در سطح قابل قبولی باشد تا تعمیرکار بتواند از طریق آن، خدمات خود را به بهترین وجه ممکن ارائه کند. در صورتیکه جعبه ابزاری از جنس پلاستیک انتخاب کردید بهتر است قفل یا ضامن چفت و بست آن فلزی باشد زیرا هم ماندگاری بیشتری دارد هم کار با آن راحتتر است. همچنین دسته این محصول نیز از جنس پلاستیک بوده و به صورت ترکیب رنگ قرمز و شفاف ساخته شده است. جنس بدنه آچار فرانسه لبه باریک از کروم وانادیوم است که خاصیت ضد زنگ و ضد ضربه دارد. اگر از علاقه مندان به ابزار هستید، احتمالاً سرمایه گذاری زیادی روی ابزارهای شارژی و برقی کرده اید.

پیچگوشتی سرعت کمتری دارد که امکان دقت در هنگام چرخاندن پیچ را فراهم می کند و می توان کنترل بیشتری بر دستگاه داشت و با استفاده از آن به راحتی پیچ های سفت شده را باز کرد. دم باریک مینی مدل RH-1304 با سایز 4.5 اینچ، از ابزارهای کاربردی می باشد که به عنوان یک ابزار دستی در هر خانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل بهتر است محصولی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم این پارامتر مهم را داشته باشد. روشی که آنها عمل میکنند شبیه آچار پیچ گوشتی است. ابعاد فک و طول آچار با میزان و سایز باز شدن فک آن متناسب است. یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید این پیچ گوشتی یا هر دریل دیگری حائز اهمیت است وزن و ابعاد دستگاه است.

طول پیچ گوشتی مشتی دو طرفه مدل CRR معادل با ۳۸ سانتی بوده و سری آن به صورت جداگانه ۶/۵ سانتی متر طول دارد. گشتاورهای ناگهانی سبب چرخیدن و باز شدن پیچ هایی که به سختی سفت و یا قفل شده اند می شود در حالیکه گشتاور ثابت در دریل های چکشی سبب ساییده شدن سر پیچ شده و یا حتی خود دریل از دوران باز می ایستد. در ساختار این باتری از فلز سبک لیتیوم استفاده شده است. خاصیت مغناطیسی یا آهنربایی بودن، یک ویژگی بسیار مهم و جذاب در انواع پیچ گوشتی است. 4- انواع چکش که شامل چکش های سر تیز، میخ کش، پنک، ساچمه ای و گوه ای است. برای هرکسی که بهنوعی با ابزارآلات در ارتباط است، همواره این سوال وجود دارد که نکات مهم در انتخاب و خرید پیچ گوشتی چیست؟ در صورتی که پیش از خرید پیچ گوشتی های حرفه ای سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. از ویژگی های این پیچ بند می توان به سه نظام اتومات و سیستم چپ گرد و راست گرد و همچنین یک عدد ال ای دی جهت روشن نمودن سطح کار نام برد.

آیا می توان از دریل شارژی به عنوان پیچ گوشتی استفاده کرد؟ ویبراتور: جهت پر کردن شکاف های هوا و فشرده سازی بتن از این ابزار استفاده می شود. کاربرد دارد. پیچ گوشتی های شارژی نمونه ای از پر مصرف ترین ابزارها در مراکز مختلف ( صنعتی ، خانگی و..) می باشد که از آن برای باز و بسته کردن پیچ استفاده می شود. بطور معمول تعداد ضربه دریل چکشی می تواند به ده ها هزار برسد، به عنوان مثال حتی بیش از سی هزار ضربه در دقیقه. به كمك يك چرخ ضامن دار و يك دنده حلزوني ميتوان گهواره مته را بالا و پايين برد و خود مته نيز توسط يك موتور هـوا بـه داخل چال هدايت ميشود . این دیمر به صورت مکانیکی عمل کرده و میزان فشرده شدن کلید را کنترل می کند.

در این فضای ایجاد شده چکش و سندان از روی یکدیگر می لغزند تا با نیروی زیاد به یکدیگر ضربه وارد کنند و این انرژی جنبشی فنر است که سبب این اتفاق می شود. برای حل این مشکل پیچ گوشتی های مشتی طراحی و ساخته شده اند که به دلیل سایز کوچک خود می توانند به راحتی به کمک شما بیایند. این موضوع را در نظر بگیرید که هم گوشی موبایل و هم ابزار و لوازم تعمیرات موبایل هر روز در حال پیشرفت هستند و رفع مشکلات گوشی جدید، نیازمند ابزارهای مدرن هستند. این لوازم روز به روز در حال پیشرفت می باشند و ما هر چند وقت یکبار، شاهد معرفی ابزار تعمیرات موبایل جدید هستیم. و همواره به دلیل طراحی زیبا و رعایت بالا ترین استانداردهای جهانی در متریال های مصرفی جزء اولین انتخاب های هر فردی بوده است . یعنی لوازم تعمیر موبایل جزء جدایی ناپذیر از حرفه تعمیرکار گوشی و تبلت است. ابزار تعمیرات موبایل جزء ضروری ترین نیازهای تعمیرکاران تلفن های همراه است. حتی تعمیرکاران حرفه ای نیز ممکن است از دیدن آنها تعجب کنند. اکنون ممکن است سوالات زیر در ذهن شما ایجاد شود که برای تهیه دستگاه تعمیرات موبایل باید از کجا شروع کنم؟

مبدل در واقع وسیله ای است که به کمک آن می توان یک وسیله و ابزار را از حالتی به حالتی دیگر و از کاربردی به کاربرد دیگر تبدیل کرد. از مهم ترین ابزارهای گاراژی پرکاربرد که نقش مهمی در صنایع مختلف ایفاء می کنند، آچارها می باشند. در این بخش به بررسی هر دو شیوه میپردازیم که روشهای رایج در تولید انواع پیچ گوشتی هستند. طراحی و تولید میشوند و تنوع بالای نوع کیفهای ابزار کمک میکند تا کاربر برای انتخاب بتواند از میان گزینههای متنوع دست به انتخاب بزند. اما این ابزار قابلیت جمع آوری گرد و خاک را ندارد تا از تنفس غبار جلوگیری کند. به روز بودن لوازمی که تعمیرکار از آن ها استفاده می کند می تواند به شدت بر روی کارایی و بازگشت کیفیت به سابق، تاثیر گذار باشد.