آموزش تکنسین داروخانه نسخه خوانی | آموزشگاه آپادانا تبریز

از جمله این عوامل می توان به آنلاین یا مجازی بودن دوره، تعداد و نوع سرفصل ها، ساعات کلاس، تعداد جلسات، تعداد افراد حاضر در کلاس، سطح تجربه و تخصص اساتید، حجم جزوات ارائه شده و سرفصل های عملی و تئوری دوره دارد. شما به عنوان یک تکنسین داروخانه می توانید در داروخانه بیمارستان ها و کلینیک ها نیز مشغول به کار شوید. شما می توانید بعد از به پایان رساندن موفقیت آمیز دوره تکنسین داروخانه در این داروخانه ها مشغول به کار شوید. یکی از فرصت های شغلی برای تکنسین داروخانه همانطور که از نام این دوره مشخص است فعالیت در داروخانه های آزاد کشور می باشد.

پس از پایان دوره تکنسین داروخانه چه مدرکی دریافت می کنیم؟

مدرک دوره آموزش نسخه پیچی مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

آموزش تکنسین داروخانه نسخه خوانی | آموزشگاه آپادانا تبریز

این دوره در مراکز معتبر و جهاد های دانشگاهی برگزار می شود و پیش نیاز شرکت در آن داشتن مدرک دیپلم می باشد. افزایش مهارت و تخصص در این رشته به شکل تجربی و عملی با کار در داروخانه به دست خواهد آمد. اما لازم است بدانید که از آنجایی که مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد تمامی مباحث مربوط به تکنسین داروخانه را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد، از این رو افراد بدون هیچگونه پیش نیازی می توانند در دوره تکنسین داروخانه (کلاس نسخه خوانی) شرکت کنند.

  • پزشکان داروساز فرصت کافی برای نسخه خوانی، چیدن قفسه داروها، پاسخ دهی به بیماران و تنظیم دوز داروها را ندارند.
  • آشنایی با کورتون ها و نحوه و میزان مصرف و عوارض هر کدام از آن ها و تداخلات دارویی بررسی می شوند.
  • این دوره آموزشی در بسیاری از کشور های پیشرفته مانند آمریکا و بریتانیا دوره های آموزشی برای این حرفه یکی از ملزومات شروع به کار در این حرفه است.
  • ما در این مقاله با معرفی دروه تکنسین داروخانه و شرح شرایط کاری، سرفصل های آموزشی و شرایط بازار کار اطلاعات لازم برای ورود به این حرفه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
  • علاوه بر این نوشتن دستورات لازم بر روی داروهای داروخانه ها به همراه تحویل دارو و توضیحات مربوط به آن و مشاوره دارویی به بیماران از وظایف یک تکنسین داروخانه می باشد.
  • جهت شرکت در حرفه ای ترین دوره فیشیال با مشاورین ما در آموزشگاه بهفرنیا در ارتباط باشید.

تکنسین داروخانه وظیفه دارد تا داروها را با هم مخلوط نماید و نسخه ها را از بیمار دریافت نماید. در حقیقت در داروخانه‌های بزرگ که همه روپوش سفید می‌پوشند، تمایز تکنسین داروخانه یا نسخه خوان از دکتر داروساز کمی سخت است. اما علیرغم این تشابه ظاهری تفاوت‌های زیادی میان وظایف تکنسین داروخانه و داروساز وجود دارد؛ تکنسین یا دستیار داروخانه که در عرف با عنوان نسخه‌خوان هم شناخته می‌شود به نسبت دکتر داروساز وظایف متعدد و عمومی‌تری بر عهده دارد. با این وجود تکنسین نقش مهم و غیرقابل‌انکاری در پیشبرد کار داروخانه و خدمت به بیمار بر عهده دارد.

آیا بعد از این دوره میتوانم در شرکت و یا داروخانه ای استخدام شوم ؟

حرفه ای ترین دوره کشت سلول را می توانید در آموزشگاه بهفرنیا با دریافت مدرک معتبر بگذرانید. پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت مشخصات کارآموز توسط پرسنل مجتمع آموزشی آپادانا ، کارشناسان این مجموعه با کارآموز تماس گرفته و آدرس دقیق و کد پستی و شماره تماس کارآموز را صحه گذاری نموده و بسته آموزشی را طی سه روز کاری به کارآموز ارسال می نمایند. پس از دریافت بسته و مطالعه آن، کارآموز از طریق تماس تلفنی درخواست آزمون آنلاین خود را ثبت کرده و در تاریخ تعیین شده در شهر خود و از طریق رایانه شخصی یا تلفن همراه آزمون اینترنتی از کارآموز اخذ می شود. به طور کلی می توان گفت وظیفه اصلی تکنسین داروخانه این است که بعد از تایید پزشک و با کمک داروساز به آماده سازی نسخه پرداخته و در هدایت و راهنمایی بیمار یا مراجعه کننده نقش حائز اهمیتی داشته باشد. این حرفه، از جمله مشاغلی است که به دلیل ایستادن های طولانی مدت، ممکن است آسیب هایی به همراه داشته باشد.