اتاق فرار اسکیپ روم چیست مجله گردشگری هم اقلیم | allescape

معمولا با باز کردن یک قفل اطلاعات بیشتری به دست میارید که در ادامه بازی به دردتون میخوره. شما می توانید به سراغ آسان ترین ها همانند سوییچ یا دایره بروید یا اگر نیازمند به آثار سخت تری هستید، می توانید ویژن یا عناصر را امتحان کنید. برای بازی های سخت، حتما به کاغذ و اتوماتیک نیاز خواهید داشت تا حواستان به همه نکات باشد. استودیوی نیوترال تعدادی از جذاب ترین بازی های اتاق فرار را ساخته است.

اتاق فرار اسکیپ روم چیست مجله گردشگری هم اقلیم | allescape

هیچ چیزی شانسی نیست و یا هیچ کار خطرناکی که قرار باشه به شما اسیب برسونه وجود نداره. معمولا طراحان اتاق فرار همه چیزو توی دسترس شما قرار میدن و شما احتیاجی نیست که برای پیدا کردن سر نخی بر روی کمد یا میزها برید. اگر به دزدی از یک بانک علاقه دارید و فیلم‌های دزدان مسلح بانک‌ها شما را به وجد می‌آورند، این اتاق فرارِ معمایی برای شماست.

  • خیلی از بازیکن‌ها علاوه بر اشتیاق برای باز کردن قفل‌ها و حل کردن معماها، خود را در مسیر بازی و روایت آن هم قرار می‌دهند و به اتاق‌های فرار، صرفاً به‌عنوان یک بازی و سرگرمی نگاه نمی‌کنند.
  • پس از دسته بندی یافته ها و کنار گذاشتن سرنخ هایی که قبلا استفاده شده اند، در نهایت ذهن بهتر می تواند تصمیم گیری کند.
  • به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به متن های قرار گرفته روی برگه و قاب عکس ها و غیره و همچنین اشکال هندسی به خوبی دقت کنید، چون رمزهای بازی را در دل خود جای داده اند.
  • در سال ۱۳۹۴، اولین ردپای این بازی هیجان‌انگیز به تهران رسید.
  • اما نکته اینجاست که موقع وارد کردن هر عدد، قفل باید در جهت صحیح چرخونده بشه.
شرکت‌کنندگان باید از تمام حواس خود برای عبور از چالش‌ها استفاده کنند، که این تجربه را فراگیرتر می‌کند. همیشه لازم نیست تمام سرنخ ها را جستجو کنید، بلکه ذهن های خلاق در این شرایط می توانند شروع به حدس زدن کنند. با صدای بلند حدس بزنید و افراد تیم را تشویق کنید همراه شما باشند و آنها نیز حدسیات خودشان را مطرح کنند تا زودتر به رمز فرار از اتاق فرار دست پیدا کنید. این اشتباه حاصل عدم انتخاب صحیح افراد گروه است که چیزی جز اتمام بازی برای سایر بازیکنان را به همراه ندارد. توجه داشته باشید که بر اساس قوانین اتاق فرارها اگر هر یک از بازیکنان قبل از اتمام بازی انصراف دهد و قصد خروج داشته باشد، بازی به طور کامل و با نتیجه شکست تمام میشود.

پیروی از قوانین

شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید. در اغلب اسکیپ روم ها حداقل ۴ و حداکثر ۸ نفر می‌توانند عضو گروه باشند. در سال ۱۳۹۴، اولین ردپای این بازی هیجان‌انگیز به تهران رسید. بعد از گذشت حدود ۸ سال، اتاق فرار به یکی از بازی‌های هیجان‌انگیز و پرطرفدار در میان جوانان اکثر شهرهای ایران تبدیل شده است. شرکت کنندگان در هنگام مواجه با معما از تخیل خود برای حل چالش بهره می؜ گیرند .

سرنخ ها را دسته بندی کنید

دکور این خانه و معماهای جالب توجه آن اتمسفر خیلی خوبی را برای بازی ایجاد می‌کنند که شما را به خوبی درگیر می‌کنند. سبک سناریو و فرم این اتاق فرار، بیشتر شبیه به داستان‌های خاطره‌انگیر شرلوک هولمز است، پس اگر این سریال را دیده باشید، احتمالاً روند بازی برای شما جذاب‌تر می‌شود. سیر داستان این بازی که در ادامه، مختصری از آن را برای شما بازگو می‌کنیم، در دهه 40 پیش می‌رود. دکور و فضای بازی هم کاملاً متناسب با همان سال‌هاست و در طراحی آن سلیقه خوبی هزینه اسکیپ روم به خرج داده‌اند. پس از قرار گرفتن سر نخ ها کنار هم باید بتوانید جواب معما را با آنها بدست آورید و در اغلب مواقع باید حدس بزنید.

اتاق فرار اشک