انواع دیزل ژنراتور چیست؟

برای شارژ باتری از شارژر باتری استفاده میشود. کارایی این دستگاه بسیار گسترده است و معمولا در موقعیتهایی مورد استفاده قرار میگیرد که امکان دسترسی به برق شهری وجود نداشته باشد. موتور ژنراتورهای گازوئیلی: موتور ژنراتورهای گازوئیلی، از گازوئیل به عنوان سوخت مصرف میکنند و ابعاد آنها نسبت به دیگر ژنراتورها کوچکتر است. ژنراتورها در واقع فراهم کننده یک نوع پشتیبان انرژی (Backup Energy) هستند که نسبت به عدم اختلال فعالیتهای تجاری و حتی خانگی در زمان کمبود جریان برق یا نبود آن اطمینان میدهند. ازنظر تئوری تقریباً به ازای هر کیلووات ساعت برق تولیدی، بین 200 تا 240 گرم گازوئیل مصرف میشود. راه اندازهای الکترومکانیکی قدیمی یک ولتاژ قابت کاهش یافته در اختیار موتور قرار می دهند که به دلیل رابطه درجه دو بین ولتاژ و گشتاور، باعث کاهش گشتاور موتور و بالا رفتن احتمال عدم موفقیت در استارت بار می گردد. حجم مخزن سوخت در دستگاههای مختلف با توجه به اندازه و نوع دستگاه و میزان برقی که تولید میکند، متفاوت است.

البته طراحی دریچه های ورود و خروج هوای دیزل ژنراتور باد به گونه ای باشد که باد شدید وارد کنوپی شده و از طرف دیگر آن خارج شود. 2. علاوه بر این، راه انداز های نرم مدرن می توانند جریان را به صورت مستقیم کنترل کنند، این در حالی است که راه اندازهای قدیمی الکترومکانیکی تنها می توانند ولتاژ را کاهش دهند. مثلاً با تعریف اینکه با کاهش 10 درصدی از جریان و یا ولتاژ برق مدار، بهصورت خودکار وارد مدار شود. معمولاً در انواع بزرگ که در کارخانهها و مراکز بزرگ تجاری و صنعتی به کار میرود، به گونهای تنظیم میشوند که به محض قطع برق به صورت خودکار وارد مدار شده و جریان برق را برقرار میکنند.

در هنگام کار کردن موتور برق به دلیل سوختن گازوئیل یک دود سمی ایجاد میشود و برای خروج این دود از سیستم کنترل دود خروجی استفاده شده است که در قسمت خارجی موتور تعبیه میشود. بهطور مثال در مناطق دورافتاده که امکان دسترسی به برق شبکه سراسری وجود ندارد از این نوع ژنراتورها بهعنوان منبع تولید جریان برق استفاده میشود. در صورت درخواست مشتری این تابلو در کنار دستگاه نصب می گردد و در هنگام اشکال در برق شبکه که ناشی از ولتاژ ،فرکانس و فازها که به وسیله CT های منصوبه بر روی کابل شبکه SENSE میگردد، دستگاه را استارت می کند و پس از زمان قابل تنظیم جهت رسیدن پارامترهای دستگاه به شرایط مطلوب (۷ الی ۱۰ ثانیه ) کلید برق شبکه کاملا قطع و کلید بار ژنراتور وصل و برق تولیدی ژنراتور وارد سیستم برق اصلی مصرفی میگردد و در شرایط معکوس نیز فرآیند قطع برق ژنراتور و اتصال برق شبکه سراسری به خط مصرف انجام می گردد.

این موتور برق را می توان در حالت آماده به کار و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر، همانند تولید و ساخت و ساز استفاده کرد. بر طبق این اصل، انرژی نه خلق میشود و نه از بین میرود بلکه از حالتی به حالت دیگر تغییر مییابد. از طریق سیستم تعریف شده توزیع بار ، می توان بار را بین ژنراتورهای سنکرون شده تقسیم کرد. اگر یک یا چند دیزل ژنراتور ولوو داشته باشیم یا بخواهیم دیزل ژنراتور ما با برق شهری سنکرون گردد وظیفه کنترل و هماهنگی بین این چند دیزل ژنراتور یا دیزل ژنراتور با برق شهری ، برعهده تابلو سنکرون (پارالل) می باشد.علت استفاده از این تابلو تقسیم بار بین دیزل ژنراتور ها می باشد که این موضوع باعث انعطاف پذیری بیشتر مجموعه می شود. در این مقاله ما قصد داریم که در مورد کنتاکتور دیزل ژنراتور توضیحاتی ارائه دهیم.

موتور ژنراتورهای بنزینی: سوخت موتور ژنراتور بنزینی همانطور که از نام آن پیداست، بنزین میباشد و معمولا در فضاهای باز و جاهایی که دسترسی به گاز امکان ندارد مورد استفاده قرار میگیرد. تحت نام تجاری خود به بازار عرضه مینمایند. پیش از این پیش بینی شده بود که حجم بازار این کالاها از رقم ۱۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ با رشد بیش از پنج درصدی به رقم حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برسد. برای مثال می توان به بانک ها و سیستم های توزیع شده اشاره نمود.

اما نکتهای که در هنگام خرید یک دیزل ژنراتور ممکن است برای خریدار مطرح شود این است که چه نوع دیزل ژنراتوری متناسب با نیاز آنان است؟ موتور احتراق فشرده سازی دیزل معمولا برای کار با سوخت دیزل طراحی می شود، اما بعضی از انواع آن برای سایر سوخت های مایع یا گاز طبیعی سازگار است. باید تضمین کنید که سیستم اگزوز ژنراتور مرتبط با تجهیزات دیگری نیست. شاسی دیزل ژنراتور: یکی از مهمترین بخشهای دیزل ژنراتور شاسی میباشد که شرکت کوپله کننده زیر دیزل و ژنراتور میگذارد، این شاسی میتواند به صورت ثابت و یا متحرک ساخته شود. ژنراتور در واقع همان واژه انگلیسی Generator به معنای تولید کننده است. توجه داشته باشید موتور منبعی است که انرژی مکانیکی را به ژنراتور وارد میکند و اندازه آن با نهایت توان خروجی تناسب داشته و به تولید رسیده است.

بنابراین اکیداً توصیه میشود قبل از سرمایهگذاری این مورد را بررسی کنید چون ممکن است در آینده به این قابلیت نیاز داشته باشید. به طور کلی، دیزل ژنراتورهای پرکینس به دلیل هزینه عملیاتی پایین و عملکرد خوب در بین مصرف کنندگان شناخته شده هستند و به دلیل ثبات و اعتمادی که به این مدل از ژنراتورها وجود دارد، همواره بازخوردهای مثبتی از خود بجای گذاشتهاند. ژنراتور دائم کار همانطور که از نامش آن پیداست به طور دائم کار کرده و هیچ وقفهای ندارد و معمولا برای تامین برق دیتا سنترها مورد استفاده قرار میگیرد.

ژنراتورهای سیار معمولاً کم هزینه هستند، انرژی کمتری تولید میکنند و نسبت به ژنراتورهای اضطراری دیزلی سر و صدای کمتری دارند. هرینه کمتر در خرید و در مقابل نیاز به سرویس و نگهداری بیشتر در طولانی مدت. این مدل از ژنراتورها هم به دلیل اعتماد و قابلیت اطمینانی که نسبت به آنها وجود دارد و میتوانند در ۱۰ ثانیه و یا کمتر از آن بارگیری انرژی انجام دهند، در فهرست بهترین برندهای دیزل ژنراتورها قرار دارند. اندازه گیری توسط ویژگی های الکترونیک مدرن، به ویژه بارهای غیرخطی پیچیده است. برای مثال حجم مخزن یک نمونه دیزل ژنراتور با توان حدود 50 کیلو ولت آمپر حدود 900 لیتر است که به میزان 8 ساعت می تواند کار کند. به همین علت توصیه میشود علاوه بر اینکه دیزل ژنراتور را از یک برند معتبر خریداری کنید که اجزا اصلی آن با بازدهی مناسبی کار میکنند برای تعمیر و نگهداری این قطعات و تجهیزات نیز از متخصصین با تجربه کمک بگیرید تا زنراتور شما دوام و طول عمر بالایی داشته باشد.

از رقیبان سرسخت کاترپیلار می توان به دیزل ژنراتور پرکینز، دیزل ژنراتور کامینز و … این دستگاه بعد از کاترپیلار به لحاظ کیفیت بهترین کیفیت دیزل ژنراتور را دارد. انتخاب یک دیزل ژنراتور با توان و کارایی مناسب یکی از مهمترین و حساس ترین تصمیمات گروه فنی مهندسی میباشد.زیرا در صورت اشتباه در انتخاب دیزل ژنراتور مناسب خسارت قابل توجهی متوجه پروژه میشود.از این رو هدف از انتخاب دیزل ژنراتور مناسب مدیریت در کاهش هزینه میباشد زیرا اگر دیزل ژنراتور انتخابی توانایی تولید برق مورد نیاز را نداشته باشد میبایست یک دیزل ژنراتور دیگر خریداری شود که میتواند یک دیزل ژنراتور بزرگتر با توان بیشتر باشد یا یک دیزل ژنراتور کوچکتر به اندازه کمبود برق مصرفی مورد نیاز باشد که در هر دو مورد باعث میشود هزینه اضافی پرداخت کنیم، و حتی اگر دیزل ژنراتور با توان بیشتر از مقدار مورد نیاز تهیه کنیم باعث هزینه اضافی هنگام خرید اولیه دیزل ژنراتور و هزینه اضافی در مصرف سوخت و استهلاک بی مورد در طول مدت بهره برداری از دیزل ژنراتور میشود.

دیزل ژنراتور چیست

بنابراین از اهمیت برند دیزل ژنراتور مورد نظر خود آگاه باشید و با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کنید. ژنراتور یا آلترناتیو یکی دیگر از اجزای مهم این دستگاه است که انرژی مورد نیازش به وسیله موتور دیزل تامین میشود و موظف است که انرژی الکتریکی و برق تولید کند. بیمارستانها یکی دیگر از اماکنی هستند که در صورت نیاز به برق اضطرای در شرایط خاصی مانند زلزله یا سیل و حوادث غیرمترقبه از این دستگاه بهره میگیرند. به هر حال فرض را بر این میگیرند که اگر یک مبدل در حالت موقت و یا اضطراری بر روی 1000 کیلووات تنظیم میشود، در حالت متوالی برای جریان 800 تا 850 کیلووات مناسب است. به طور کلی موتور ژنراتور به دستگاهی گفته میشود که طی یک سری فرآیندهای فیزیکی و مکانیکی و القای الکترومغناطیسی از انرژی مکانیکی تولید برق می نمایند، این موتورژنراتورها بر اساس سوختهای مصرفی به انواع دیزلی ، بنزینی، گازسوز و دوگانه سوز و مازوت سوز و …

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور پرایم توان تامین جریان برق در مدت زمان طولانی را دارد و معمولا در مواقعی که برق شهر برای زمانی طولانی قطع میشود به کار میرود. همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم دیزل ژنراتور از دو بخش موتور دیزل و ژنراتور مغناطیسی (آلترناتیو) تشکیل شده است. ژنراتور از یک میدان مغناطیسی ثابت (استاتور) تشکیل شده است که در آن یک موتور احتراق داخلی به وسیله هدایت کردن شافت چرخان، آرماتور را به چرخش در می­آورد و باعث تولید انرژی الکتریکی می­شود. ولتاژ خروجی ژنراتور تعیین کننده میزان توان و انرژی مورد نیاز باتری در این دستگاه است. باتری دستگاه باید سالم بوده و به خوبی کار کند.

ذکر معدودی از خسارات فوق اهمیت تهیه دیزل ژنراتور را بعنوان پشتوانه ای برای تولید برق در زمان قطع برق شبکه سراسری مشخص تر میکند. شرح اجزای اصلی یک دیزل ژنراتور است در زیر آورده شده است. موتور دیزل در اصل یک موتور احتراق داخلی است. این در حالی است که بنابر اصل دوم ترمودینامیک، در راه تبدیل این انرژیها همواره مقداری از این انرژیها به گرما تبدیل شده و به همین دلیل همواره ژنراتورها راندمانی کمتر از 100 درصد دارند. هرکدام از ژنراتورهای شرکت های مختلف ویژگی های خاص را دارند که باید متناسب با پروژه خود به انتخاب برند دیزل ژنراتور بپردازید. مقایسه مزایای موتور دیزل ژنراتور به نسبت سایر موتور ها به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری بتوانید انتخاب کنید از این رو برخی از مهمترین مزیت های این موتور را در ادامه برای شما شرح داده ایم.

کاربرد دیزل ژنراتور

عملکرد موتور دیزل در این دستگاه به شکل احتراق داخلی است و با فشرده کردن هوا در داخل سیلندرها و احتراق سوخت، موتور دیزل کار خود را شروع میکند و انرژی مکانیکی تولید شده پس از انتقال به آهنربای ژنراتور به انرژی الکتریسیته تبدیل میشود. این شرکت ایرانی که در حوزه وسیعی از تولیدات صنعتی فعالیت میکند، بخشی ازتمرکز خود را نیز بر روی ساخت دیزل ژنراتور قرار داده است. 4. زمان تحویل: تمامی فرآیند طراحی، ساخت و نصب کانوپی روی دیزل ژنراتور در هر نقطه از ایران در 7 روز کاری انجام می شود.

برخی دیگر از ویژگیهای دیزل ژنراتورهای مدل سری ۴۰۰ پرکینس که استفاده و اعتماد به آن را آسان میکند استفاده از فولاد در ساخت این ژنراتور، استفاده از موادی که مانع از خوردگی، فرسایش، و خراش این دستگاه میشود، و همچنین گارانتی پنج ساله به همراه خدمات پس از فروش است. زیمنس در سال ۱۹۲۷ با طراحی و ساخت کابلهای روغنی الکتریکی انتقال بدون خطر برق از شبکههای هوایی به شبکههای توزیع درونشهری را امکانپذیر کرد که پیشرفت مهمی در حوزه انتقال برق در آلمان بود. هنگامی که یک نیروی خارجی (مانند یک موتور دیزل) شفت مرکزی را می چرخاند، موتور به طور مداوم قطب های شمال و جنوب میدان(های) مغناطیسی خود را در سراسر بسته های سیمی که آنها را احاطه کرده است حرکت می دهد. به طور معمول یک دینام AC بخشی از مجموعه دیزل ژنراتور محسوب می شود. اما اگر از دیدگاه فنی، دیزل زنراتور وسیله ای است که از دو قسمت اصلی یعنی موتور دیزلی و آلترناتور (ژنراتور) تشکیل شده است و بوسیله آن میتوان با سوخت دیزل یا همان گازوئیل در مقیاسهای متفاوت کلیک کنید برق تولید کرد.

هنگامی که سرورها و سیستم های ارتباطاتی از دست روند ، کسب و کار متوقف می شود، داده های از دست رفته است و سیستم های حسابداری متوقف می شود، کارمندان و کارگران بیکار همگی به یک کابوس برای یک کسب و کار تبدیل شده است. 1. برخلاف راه اندازهای الکترومکانیکی و اتوترانس ها، در اه انداز نرم شما می توانید تنظیمات کامل جریانی و ولتاژی راه اندازی و توقف را در دست بگیرید. موتور ژنراتور ها می توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر (کاوا) برای منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک و تا 2000 کیلوولت آمپر (2 مگا کاوا) قابل استفاده برای مجتمع های اداری بزرگ و کارخانه ها برق تولید کنند. در ادامه این مطلب به بررسی دیزل ژنراتور ولووپنتا، دیزل ژنراتور چینی و موتور برق میپردازیم با ما همراه باشید. شما برای خرید Diesel generator می توانید با کارشناسان مجتمع صنعتی آرا سنگ الوند در ارتباط باشید.

قیمت دیزل ژنراتور