بررسی طراحی داخلی رستوران های منحصر به فرد

نکته: یک گروه لایه جدید ایجاد کرده و نام آن را Graphics بگذارید. دکوراسیون چوبی مختص افرادی نیست که قصد تاسیس یک رستوران دارند. این روزها اهمیت ظاهر و دکوراسیون رستوران به اندازه طعم غذاهای آن برای جلب نظر مشتری­ ها اهمیت پیدا کرده است. در رستوران ها علاوه بر اینکه ارائه ی غذا و خدمات خوب مهم است، محیط رستوران نیز اهمیت دارد. اگر نقصی در این سه فاکتور میبینید، باید بیشتر به مدل درست چیدمان رستوران بیاندیشید. استفاده از ردیف های متراکم و نخ های ریسمانی ، کتانی یا کاموایی که به نوعی در سقف اجرا شود که یک حجم دو یا سه بعدی را بسازد ، اجرای چنین طرحی دیزاین کافه ی شما را منحصر به فرد و زیبا میکند ، خطوط متداول و تکرار این خطوط نخی رنگی یا کاموای میتواند به سقف کافه ی شما حسی از پرسپکتیوچند نقطه ای را بدهد و نوعی انتزاع را خلق کند.

انتخاب غذا و منو می تواند بسیار در طراحی دکوراسیون رستوران به افراد الهام دهد و برای انتخاب المان، رنگ فضا، سبک ساخت آن به شیوه های مختلف از جمله سنتی، کلاسیک و … نورپردازی مناسب میتواند تاثیر مثبت مبل و چیدمان سایر وسایل را افزایش دهد، نقصهای رستوران شما را تا حدودی پنهان کرده و تجربه کلی غذاخوری مشتری رابهبود بخشد.انتخاب نورپردازی مناسب شما نه تنها بر سبک مبلمان تاثیر میگذارد بلکه در ایجاد اتمسفر مثبت نیز بسیار موثر است.

طراحی داخلی رستوران در تهران

در دسته هتلهای لوکس تهران هتل اسپیناس پالاس حرف اول را میزند! مثلا استفاده از طرح نوارهای چوبی به صورت عمودی میتواند یک ایده مدرن را به ارمغان آورد ،فضای داخلی با استفاده از پنلهای چوبی به فضاهای مختلف با عملکرد متفاوت تقسیم میشود ،این نوارهای چوبی حتی در سقف نیز نصب میشود،برخی از آنها به شکل طاق از سقف آویزان شده و مانند یک دیوار فضاهارا از هم جدا میکند.حتی در بخشهایی میتوانید نوارهای عمودی چوبی به صورت پرده ای عمودی نصب کنیدتا حریم خصوصی افراد حفظ شود.با ایجاد تراکم و موقعیت قرارگیری سطوح چوبی علاوه برینکه در هر بخش الگوهای شیب داری را به وجود آورده اید،میتوانین حتی ورود نور را در فضا کنترل کنید.

طراحی داخلی کافی شاپ و رستوران

وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقهمندیهایش در رشتههای برنامهنویسی، کپیرایتینگ و محتوای چندرسانهای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرمافزار با مجله فرادرس همکاری دارد. «میثم لطفی» در رشتههای ریاضیات کاربردی و مهندسی کامپیوتر به تحصیل پرداخته و شیفته فناوری است. در کافه رستورانهای مجلل باید به آکسسوری و متریال یا جنس مصالح و همچنین نور پردازی توجه کرد. اگر بودجه و حوصله ی کافی داشته باشید میتوانید تغییرات اساسی در تراس ایجاد کنید ؛مثلا : کف یا دیوار تراس را با ترموود بپوشانید ، این نوع چوب در برابر تغییرات جوی و رطوبت مقاوم است وهمچنین ظاهری گرم و دنج و ییلاقی به تراس کافه میدهد . هنگام انتخاب مبلمان و صندلی های کافی شاپتان به هماهنگی رنگ ها با محیط توجه کنید در هنگام انتخاب به جنس صندلی ها یا مبلمان توجه کنید زیرا هر وسیله ای که برای تراس انتخاب میشود باید در برابر نور خورشید ، تغییرات دما ، گرد و غبار و آلودگی هوا مقاوم باشد زیرا در این صورت بسرعت زیبایی خود را از دست میدهد با استفاده از یک رومیزی زیبا و یک گلدان کریستال ساده یا رنگی روی میز میتوانید ظاهر مبلمان را بهبود بخشید .

دکوراسیون داخلی رستوران شیک

رهگذران به محض عبور از کنار رستوران تان تمایل دارند نگاهی اجمالی به فضای داخلی بیاندازند و در صورت مجذوب شدن، از اتمسفر، دکوراسیون داخلی و رایحه غذا سر در بیاورند. همچنین استفاده از رنگ های شاد و روشن،رنگ های قهوه ای آجری و شکلاتی می تواند به مدرنیته شدن رستوران شما کمک کند. انتخاب رنگی پرانرژی ، شاد و با هماهنگی رنگ لوگو از اولین الویت های دکوراسیون مدرن به حساب می آید. دکوراسیون و تزیینات رستوران باید براساس کانسپت طراحی انتخاب شود. به محض این که موضوع کلی رستوران خود را تعیین میکنید، باید به فکر دکوراسیون آن باشید تا بتوانید محیط را با ویژگیهای تزئینی تقویت کنید. 2- استفاده از قطعات تزئینی و سنتی که طراحی کلی مکان را تأمین و تأیید می کنند. میز و صندلی های رستورانی : در معماری و طراحی داخلی رستوران سنتی آن چه بسیار مهم است، انتخاب میز و صندلی های رستوران است.

طراحی داخلی سالن رستوران

همچنین استفاده از طرح های سه بعدی پوستری در کف، سقف و دیوار ها (اپوکسی) که یکی از مدرن ترین و به روز ترین نقش زنی ها در سال های اخیر میباشد. با توجه به قاب بندی های متقارن ای که بر روی دیوار ها انجام شده است معمار توانسته است با گچبری ها و هنر پتینه فرم های کاملا کلاسیک و جذاب را در طراحی دکوراسیون داخلی این رستوران ایجاد نماید که ترکیبی از کاغذ دیواری های کلاسیک ، هنر پتینه و گچبری های شاهانه میباشد . چشمانداز بینظیر این رستوران یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن است. اکنون گرافیک line را که پیش از قالب منو درج کردهاید، انتخاب کنید، آن را بکشید و در میانه صفحه چپ قرار دهید. کافی است در اختیار یک معمار متریال و مواد اولیه قرار دهید و نظارگر معجزه خلق شده توسط او باشید.این رستوران به خوبی گویا این حقیقت است.طراحی این رستوران قدمی فراتر از یک طراحی برداشته و طراحی آن نشان دهنده ی هویت رستوران است.معمار پروژه ایده طراحی اش را از لباس دختران گرفته است و با ترکیب خلاقیت و تجربه اش،رستورانی شگفت انگیز خلق کرده است.

در گذشته رستوران ها فرم سنتی بیشتری داشتند و این حالت را حفظ می کردند اما امروزه این فرم سنتی تنها در رستوران هایی خواهان دارد که قرار است یاد آن روزها را در ذهن افراد زنده کند. نمایی متفاوت که در عین حفظ ارتباط بصری با فضای داخل، محرمیت مورد نیار را نیز حفظ می کند . امیدوار هستیم مقاله فوق که درباره طراحی داخلی فست فود صحبت شده بود بهشما کمک کند در بهبود چیدمان فضای کاری شما، چرا که نحوه طراحی دکوراسیون اهمیت زیادی بر تصمیم و نظر مشتریان شما خواهد داشت.

بسته به مکان و محیط رستوران میتوان از کفپوشهای متنوع مثل چوبهای ترکیبی تیره و روشن ،لمینت،سرامیک ،سنگ فرش ،سنگ و.. در این فضا ها کاربرد مواردی همچون موسیقی با صدای بلند، میزهای فورمیکا و صندلی های پلاستیکی و سایر عناصر دکوری مثل تابلوها و آثار هنری میتوانند طرح شما را متفاوت و جذاب کنند. یکی از اولین مواردی که در طراحی آشپزخانه صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد افزایش بهره وری فضا از انرژی است. از این رو در بازاریابی نیز یک سری رنگ های مشخص موجب افزایش اشتهای مشتریان شناخته شده است. استراتژی های پایدار اضافی شامل مواد روسازی که اثر جزیره گرمایی شهری را کاهش می دهد، سطوح قبلی که آب باران را هدایت می کنند، نور LED جدید و تجهیزات لوله کشی کم جریان و ۱۷۶۶ فوت مربع دیوار سبز زنده که تنوع زیستی را افزایش می دهد.

زیبایی شناسی و عملکرد: طراحی داخلی یک هنر است که زیبایی شناسی و عملکرد را با هم ترکیب می کند، ما باید برای طراحی هم به سالن غذاخوری و هم بخش خدمات فکر کنیم، زیرا طراحی برای موفقیت یک کسب و کار باید کاربردی و همچنین جذاب و دلپذیر باشد. از مشخصات بارز این سازه زیبا، میتوان دهانههای بلند و بدون ستون میانی با استفاده از سازههای خرپایی در کنار زیبایی منحصر بفرد فرم آن نام برد. بنابراین، طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند قطعا تبدیل به دومین امر مهم در رستوران پس از غذاهای آن تبدیل شود. پیشنهاد می کنیم که اگر تصمیمی به اجرای زنده دائمی در رستوران خود ندارید، حتماً در روزهای خاص و به خصوص تعطیلات از موسیقی زنده بهره بگیرید. اما به نظر میرسد اگر افراد احساس آرامش بیشتری داشته باشند، امکان مراجعه مجدد به رستوران بیشتر است. در اینجا می خواهیم درباره چیزی که باید برای طراحی رستوران ها بدانیم صحبت کنم.

این بنا به سبب نقاشی های دیواری و موزاییک های زیبایی که در آن به چشم می خورد تبدیل به مکانی دیدنی برای گردشگران شده است. با نمایش کار هنرمندان محلی یا کمتر شناخته شده، به یک گالری نیمه وقت خود را به یک گالری نیمه وقت خود تبدیل کنید. رستوران مراکشی تانجیا که در بلوار عدل شمالی و در غرب تهران واقع شده، یکی از بهترین رستوران های مراکشی تهران است. این تیم با داشتن طراحان حرفه ای می توانند برای رستوران شما فضایی شکیل و با کیفیت و بسیار زیبا را طراحی کنند. محدوده قیمتی این رستوران اندکی بالاست؛ اما غذاهای بسیار با کیفیتی ارائه میکند. در رستوران ها ممکن است یک فضایی به عنوان یک میز نامطلوب وجود داشته باشد. همچنین میتوانید یک فایل را به صورت PDF برای انتشار آنلاین یا پرینت کردن اکسپورت کنید.

طراحی داخلی اشپزخانه رستوران

یعنی بسته به سبک خوراکیها ،سبک و چیدمان کافه رستوران متغیر است، اگر سرو غذاها خارجی،فرنگی و غربی باشد برای طراحی باید از سبکهای معماری غربی و اروپایی الهام گرفت و بالعکس. در طراحی یک رستوران باید بین اندازه محیط و حداکثر ظرفیت صندلی تعادل ایجاد شود. داشتن یک برنامه طراحی چیدمان به شما در مورد مکان، اندازه و نحوه قرارگیری میز و صندلیها کمک میکند. تعداد رستورانهای گیاهی در تهران نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشتهاند. این امر به شهرت و اعتبار نام رستوران در میان افراد که پیامد افزایش تعداد مشتریان را خواهد داشت می تواند باعث موفقیت تجاری رستوران شما شود. بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران به تهویه مطبوع مناسب محیط اهمیت بدهید. همان طور که گفته شد؛ انتخاب نوع سبک دکوراسیون رستوران ها (کلاسیک، مدرن و یا سنتی) رستوران از مهم­ترین و اساس­ترین نکاتی است که باید در همان ابتدای کار به آن توجه داشت زیرا این نما و ظاهر خارجی و داخلی یک رستوران است که در وهله­ ی اول دیده می­شود و مورد مقایسه و سنجش قرار می­گیرد.

قبل از پرداختن به بحث پر اهمیت طراحی داخلی دکوراسیون رستوران بهتر است منوی غذایی را مشخص کرد؛ باید تعیین شود که قرار است چه غذا و خدماتی به مشتریان ارائه شود. اگر برایتان این سوال پیش آمده که مسئول چیدن و تزیین میزها چه کسی است؛ بایستی به اطلاعتان برسانیم که کارکنان آموزش دیده و مجرب رستوران ارکیده این کار را بنا به درخواست مهمانان انجام میدهند. باز میکند. به ویژه در طراحی داخلی رستوران اگر طراحی کارامد با غذا شناسی ترکیب شود، میتواند تجربیاتی ایجاد نماید که حواس را تحریک و فضایی متفاوت خلق کند.

طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران

برای ایجاد نورپردازی در سرویس بهداشتی رستوران سنتی نیز می توانید از چراغ های دیواری استفاده نمایید. اطلاعات کامل در مورد نام هر غذا در منوی رستوران درج شدهاند. مبلمان حصیری در کنار مبلهای راحت چرمی به رنگ آبی که اقیانوس را به ذهن متبادر میکنند، علاوه بر ایجاد محیطی آرامشبخش در هماهنگی کامل با ایده اصلی طراحی این رستوران مدرن هستند. شما به وسیله تعبیه یک تابلوی ایده آل قادر خواهید بود مشتریان را به سوی رستوران تان فرا بخوانید تا متوجه شوند که چه منوی ارزنده ای ارائه می دهید. هر چه که باشد طراحی دکوراسیون داخلی رستوران به سبک ایتالیایی باید در هر دوره حتی به صورت کوچک تغییراتی را به خود ببیند. رستوران فست فود شما اگر فضای زیادی ندارد می توانید با بهره گیری از بیرون رستوران و هماهنگی طراحی بیرون و درون رستوران به مشتریان خود طراحی داخلی کافه رستوران اضافه کنید. بخش انتظار: چه در بیرون سالن چه داخل سالن محلی را در نظر بگیرید که تا مشتریها برای خالی شدن میز سرپا نایستند و حس بد به آنها دست ندهد.

طراحی داخلی رستوران ساده

استفاده از پنل دکوراتیو در دکوراسیون کافه رستوران نیز یکی دیگر از ایده های خلاقانه و مدرن در طراحی به حساب می آید ، پنل سه بعدی به عنوان دیوار پوش های شیک و جذاب استفاده میشود ، شما با خرید یک پنل سه بعدی نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی میکنید بلکه از نظر مصرف انرژی و کاهش آن قدم بزرگی برداشته اید ، سقف کاذب نیز نوعی دیگری از پنل دکوراتیو است که در طراحی داخلی با مدل های مختلف کاربرد دارد. این عناصر تزییینی شاخصی که در قسمت قبلی از آن ها صحبت کردیم می تواند یک کتابخانه متفاوت و هماهنگ با حال و هوای رستوران و کافی شاپ باشد.

طراحی داخلی رستوران صنعتی

در طراحی داخلی باغ رستوران تخت برای محوطه را بر اساس سبک خریداری کنید. اگر رستوران تان از پنجره های کوچک تری برخوردار است، باید وقت بیشتری بر روی طراحی نمای رستوران و همچنین تابلوی آن بگذارید. مساحت کل رستوران 180 مترمربع است، قسمت های مختلفی برای نشستن و غذا خوردن دارد، این میز و صندلی ها براساس نوع جلسه چیده و طراحی شده اند، از جلسه کاری و تجاری گرفته تا خانوادگی و دوستانه. در میان این تنوع و اشباع طرح های گاها تکراری برخی ایده ها به ذهن شما شاید برسد که با فضای کافه یتان سازگار است ،یکی از این نوع طرحا در ساختو اجرای کافه رستوران ، سقف آن است و استفاده از فرم های جالب مثل فرم کندوی عسل که شش ضلعی های منظم هندسی در کنار هم میباشند با نور پردازی های خاص در اطراف این شش ضلعی ها میتواند خاص باشد. استفاده از خطوط شکسته و درهم در قسمت هایی از فضای کافه در دیوار ها و سقف با متریال هایی مثل چوب و گچ و رنگ که این مدل از دیزاین ، خود سبکی در اجراست که به سبک کوبیسم در معماری معروف است .

دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ