بهترین طراحی داخلی مطب پزشکان – طراحی و اجرای نورگیرهای ترکیبی

دکوراسیون داخلی چه برای یک کلینک زنان باشد چه نه، نیازمند پارامترهای بسیار متفاوتی است و یکی از مهم ترین عناصری که در هنگام طراحی باید مورد توجه قرار گیرد، تم های رنگی است. تغذیه در بیماری های مادر و کودک، درمان های تکمیلی و جایگزینی در مامایی، بیحسی و بیهوشی و احیاء در مامایی، طب سنتی و گیاه درمانی در مامایی، روش تحقیق و طراحی طرح تحقیق، بیولوژی تولید مثل، سیستم های اطلاع رسانی پزشکی(فن آوری اطلاعات در مامایی)، مدیریت اقتصاد بهداشت، رشد و تکامل، آموزش به بیمار و مراجعه کننده، آمادگی برای زایمان و زایمان فیزیولوژیک، تغذیه قبل، حین و بعد از بارداری، اجرای طرح حل مشکل حرفه ای یا مقاله تحقیقی در مامایی، ترویج تغذیه با شیر مادر، تئوریها و مدلهای مامایی و بهداشتی، مامایی و بهداشت باروری در بحرانها و بلایا، جامعه شناسی و آسیب شناسی اجتماعی زنان، مامایی و بهداشت باروری در سلامت شهری، مامایی مبتنی بر شواهد.

اما به طور کلی تعداد رنگهای به کار رفـته در طراحی کلینیک نباید زیاد باشد. نوع طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی حتی در تعداد مراجعه کنندگان نیز تاثیر دارد. طبیعتاً هر چه تعداد یونیتها بیشتر باشد و خدمات بیشتری ارائه دهید، نیاز به فضای بزرگتری دارید. چنانچه به پارتیشنی با قابلیت جا به جایی در مطب خود نیاز دارید میتوانید جهت مشاهده و خرید پاراوان به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه فرمایید. از آنجایی که نخستین بخشی که مراجعه کنندگان در بدو ورود به کلینیک به آن مراجعه میکنند، بخش منشی است، پس باید در جایی قرار داشته باشد که دسترسی به آن آسان باشد و افراد بتوانند به راحتی آن دکوراسیون داخلی مطب زیبایی را پیدا کنند. بهتر است در محلههای مرکز شهر، جایی که رفت و آمد زیاد باشد، مطب خود را بزنید. از دیگر نکات مهم در کنترل جریان رفت و آمد استفاده از یک راهرو در کلینیک جهت جابجایی ماشین آلات قابل حمل پزشکی است.

پیشنهاد ما به شما برای تلطیف کردن فضای مطب استفاده از گل و گیاهان سرسبز و با طراوت می باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر منشی فایل های مرتبط با مراجعین را نگهداری می­ کند بهتر است فضایی را برای نگهداری این فایل ها در نظر بگیرید که به جایگاه منشی نزدیک باشد. در طراحی مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک به شیوه مدرن عموما نباید به جنبه فیزیکی دکوراسیون توجه داشت بلکه طراحی مطب پزشکی باید به گونه ای باشد تا بیمار به محض ورود به مطب حس بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و احساس یک فضای تکراری در محیط های پزشکی را نداشته باشد.

به همین منظور دکوراسیون داخلی این قسمت در زیباتر به نظر رسیدن سالن انتظار اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که میدانید دکوراسیون کلینیک زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که باید به گونهای باشد که به مراجعه کننده حس آرامش و اطمینان را القا کند. طراحی درست وقتی اهمیت خود را کاملا نمایان میکند که تعریف صحیحی از طراحی مطب دندانپزشکی داشته باشیم و نسبت به تفاوت ضوابط طراحی آن با کلینیک دندانپزشکی آگاه باشیم. به این ترتیب خاطرجمع هستید که با گذشت زمان کف کلینیک از بین نمیرود و تا سالهای سال زیبایی و استحکام خود را حفظ میکند. این عامل هم به خوانایی فضاها کمک میکند و هم باعث یکپارچگی آن میشود.

قیمت طراحی داخلی مطب

در ابتدای فرآیند طراحی مطب دندان پزشکی باید اهداف خود را از طراحی مشخص کنید. با توجه به اینکه کلینیکها بخشهای مختلفی را شامل میشوند نمیتوان قیمتی کلی و مشخص بیانه کرد؛ زیرا طراحی و پیاده سازی طراحی دکوراسیون، در هر بخش از کلینیک نیازمند متریال و رعایت نکات مخصوص خودش است. نمودارهای بلوکی به شما کمک میکنند نیازها و انتظارات خود را مشخص کنید. در ادامه به همه سوالات شما در این باره پاسخ میدهیم. در آخر تابلویی کوچک هم روی در مطب دندان پزشکی یا کنار در نصب کنید. مطب دندان پزشکی شامل بخشهای مختلفی است.

در حال حاضر با توجه به بیشتر شدن دغدغهها و مشغلههای زندگی، افراد زیادی هستند که به کلینیکها و مراکز مشاوره مراجعه میکنند. یکی از موارد مهم از نظر بیماران که باید به آن توجه کرد صندلی مناسب است زیرا نبودن صندلی مناسب و کم بودن تعداد آن نیز یکی از عوامل خسته شدن افراد از محیط مطب و کلینیک است. سوالاتی درباره خدمات دندان پزشکی، تعداد کارکنان، تعداد اتاقهای لازم، ابعاد مورد نیاز برای بخشهای مختلف مطب، طراحی سالن انتظار و تجهیزات دندان پزشکی.

شما در دکوراسیون این طراحی داخلی به هیچ وجه نباید از گلیم ها و قالی ها و فرش های بزرگ و دستی و ضخیم و یا پرده های رنگی با خطوط ضخیم و جنس های ضخیم و زبر استفاده کنید. همچنین نباید از دیوار آینه دکوراتیو پشت میز کانتر غاقل شویم که کاملا زیبا و با الهام از سبک های مدرن طراحی شده است که علاوه بر ایجاد محیطی شفاف به گسترش بصری فضای ما هم کمک میکند . در مطب دندان پزشکی ساختار و محیط داخلی از نمای خارجی آن اهمیت بیشتری دارد، زیرا فضای داخلی مطب تعیین میکند چه خدماتی با چه کیفیتی در آنجا قرار است ارائه شود. کاربرد رنگ در هر زمان و مکانی بسیار حائز اهمیت می­باشد. شاید بتوان سختگیرترین و دقیقترین افراد را در امر زیبایی کسانی دانست که به کلیینیکهای زیبایی مراجعه میکنند؛ از این رو شما باید کلینیک زیبایی خود را طوری طراحی کنید که بی نقص باشد و بتواند نظر مثبت مراجعه کنندگان شما را حاصل شود.

ساختمانی که چنین محلی برای پارک کردن ماشینها داشته باشد، بهترین گزینه برای زدن مطب دندان پزشکی است. ساختمانهای کوچکتر هم معمولاً دارای پارکینگ جداگانه هستند، اما این پارکینگها ظرفیت کمتری دارند و فقط برای پارک ماشینهای دندانپزشک و کارکنان مناسباند. پارکینگ و جاپارک مناسب مورد مهمی هم برای کارکنان و هم بیماران است. یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب مکان مناسب برای مطب دندان پزشکی اندازه آن است. نیز حتما در دستور کار خواهد بود نکته دیگر برای طراحی مطب دندانپزشکی ایجاد اتاق های ایزوله عایق صداست چرا که در صورت وجود سر و صدا به علت حساسیت کار دندانپزشکی امکان انجام کار برای پزشک میسر نخواد بود در قسمت طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در آوردن ورودی ها و خروجی و عدم تداخل محیط های مختلف با یکدیگر نیز از سایر مواردیست که باید مد نظر قرار گیرد و در شکل کلی طراحی مطب دندانپزشکی نیز بهتر است این هارمونی موجود دز طراحی داخلی مطب که با دکوراسیون داخلی خو گرفته با محیطهای خارجی مثل نمای ساختمان مطب دندانپزشکی همسو باشد و ازاینرو بهتر است در طراحی نمای ساختمان پزشکی نیز هنگام طراحی مطب دندانپزشکی تغییرات لازم صورت گیرد.

طراحی داخلی کلینیک پوست و مو

شاید محل کار شما از نظر طراحی زیاد خاص نباشد ولی در انجام کار کارکنان تأثیری هم ندارد؟ برای ارائه طرحی داخلی مناسب مطب دندانپزشکی باید تعریف درستی از ماهیت این فضای خاص داشته باشیم. در طراحی مطب دندان پزشکی باید از رنگهایی استفاده شود که برای مراجعه کنندگان جذاب و آرامشبخش باشد. توجه داشته باشید که تجهیزات دندان پزشکی حتماً باید دارای منبعهای نور جداگانه باشند. برای اتاقهای درمانی که نیاز به نور زیاد دارند، باید از مهتابیها و چراغهای پرنور در بالا یا اطراف تجهیزات پزشکی استفاده کرد. برای طراحی مطب دندان پزشکی به چه مواردی باید توجه کرد؟ بهطور کلی طراحی مطب دندان پزشکی باید بهگونهای باشد که کارکرد مطب را نشان دهد. این بخشها بهطور کلی شامل اتاقهای مخصوص خدمات درمانی، اتاق دندانپزشک و سالن انتظار میشود. در سالن انتظار باید امکانات لازم برای راحتی (مثل آبسردکن و سطل زباله) بیمار قرار داده شوند.

طراحی داخلی مطب روانشناسی

در کنار طراحی دکوراسیون داخلی سالن انتظار فضای منشی و کانتر آن از اولویت های طراحی فضاهای اینچنینی میباشد و باید در کلیت فضا نقطه عطفی ایجاد کند در همین راستا هم ما طراحی که برای فضای منشی و میز کانتر در نظر گرفتیم کاملا دارای سبکی مدرن و جذاب میباشد که با استفاده از ورقه های ای جی تی سفید و ورقه های طلایی به خوبی توانسته است کنتراستی مناسب و زیبا را در فضای طراحی داخلی ما ایجاد کند . در طراحی مطب دندان پزشکی باید همه این فضاها را در نظر بگیرید: اتاق دندانپزشک، اتاقهای درمانی، اتاق عکسبرداری (در صورت نیاز)، اتاق کارکنان، بخش پذیرش، آبدارخانه، سالن انتظار و بخش اداری (برای مدارک و پروندهها). در فضاهای اینچنینی مانند سالن های زیبایی و فضاهای اداری و همچنین دکوراسیون مطب یکی از بخش ها و فضاهایی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشند سالن های انتظار هستند که بیشترین وقت مراجعین در این فضاها سپری میشود به همین دلیل باید زیبایی و جذابیت بالایی داشته باشند و همچنین اولین دیدار و برخورد مشتریان در این فضاها از کسب و کار شما میباشد و باید طراحی دکوراسیون داخلی به راحتی بتواند پرستیژ و نوع شخصیت کاری شما را به خوبی به مشتریان شما منتقل کند ، در همین راستا ما در فضای انتظار این کلینیک زیبایی بیشترین میزان جزییات را به کار برده ایم و توانستیم جذابیت این فضا را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهیم ، همچنین استفاده از رنگ های که بیشتر در پالت های رنگی سبک های طراحی داخلی کلاسیک و نئو کلاسیک دیده میشوند یعنی رنگ های طلایی که با هنر پتینه ادغام میشوند زیبایی منحصر به فرد و یک فضای یونیک را برای ما پدید آورده اند .

که با کلیک بر روی این قسمت می توانید این مقاله را مطالعه فرمایید. مقاله ای در مورد تاثیر رنگ ها در دکوراسیون مطب در سایت بود شده که میتوانید با کلیک بر روی این قسمت آن را مطالعه فرمایید. با ترکیب گفته شده، مطب دارای ظاهری مدرن که همه پسند می باشد، می شود. بسیاری از ساختمانها و برجهای پزشکی و اداری بزرگ دارای پارکینگ طبقاتی شخصی- با ظرفیت کافی برای کارکنان و بیماران- هستند. در صورتی که مطب شما پارکینگ شخصی با فضای کافی ندارد، بهتر است مطب را در محلی انتخاب کنید که به پارکینگی مجهز نزدیک باشد. بدیهی است که همه نمیتوانند از پس هزینههای مطب در ساختمان پزشکیهای بزرگ و مجهز برآیند.

ما برای طراحی دیوارها از قاب بندی های کاملا مدرن که نمونه های آن را کمتر میتوانید در نمونه های داخلی مشاهده کنید بهره بردیم ، همچنین تمامی این قاب ها با ورقه های طلا پوشش داده شده اند و همچنین در این قاب ها از کاغذ دیواری های کرم رنگ استفاده شده است تا هارمونی فضایی بیشتری را داشته باشیم ، البته نباید از تابلوهایی که در این قاب ها قرار دادیم و باعث ایجاد کنتراستی مناسب برای فضای طراحی داخلی ما شده اند . محله انتخابی شما نباید از مطبهای دندان پزشکی اشباع شده باشد و ترجیحاً به درمانگاهها و داروخانهها نزدیک باشد.

طراحی داخلی مطب روانپزشکی

همه این دستاوردها با طراحی دکوراسیونی حاصل میشود که بر پایهی علم و اصول طراحی دکوراسین شکل بگیرد. درواقع این اتاق همانطور که مشخص است برای نگهداری کودکان طراحی می شود و به همین دلیل با عناصر و رنگ و شکلی که توجه کودکان را جلب نماید باید دکوراسیون شود . ممکن است برای کودکان یا بزرگسالانی که برای نخستین بار به مطب دندانپزشکی پا میگذارد، دلهره آور باشد. این مکان از آنجایی که مربوط به کودکان می باشد باید علاوه بر رعایت قوانین طراحی داخلی با روحیه کودکان نیز سازگار باشد. پروژه ای که میخواهیم در این مقاله به آن بپردازیم مربوط به طراحی دکوراسیون لوکس یک کلینیک زیبایی به متراژ 150 مترمربع در نیاوران به کارفرمایی سرکار خانم دکتر اردستانی میباشد که به جهت طراحی کلینیک زیبایی خود به شرکت معماری هیرادانا رجوع کردند و با جلسات و گفت و گوهایی که انجام شد و تعیین نیازها و مشخص شدن پتانسیل های ملک با توجه به پیشنهادات و توصیه های مهندسین شرکت هیرادانا سبک و نوع کانسپت طراحی برای این کلینیک زیبایی مدرن و با الهاماتی از سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک انجام گرفته است ، ما پالت های رنگی که این نوع از سبک های دکوراسیون داخلی دارا هستند را با یک ترکیب مناسب با سبک های مدرن پیش ببردیم و به یک طرح جذاب و ایده آل برای یک کلینیک زیبایی لوکس رسیدیم که حال در ادامه به بررسی بیشتر فضاهای مختلف این کلینیک زیبایی میپردازیم و به جزییات و المان های معماری که برای هر یک از فضاها در نظر گرفتیم را توضیح میدهیم .

در فضای خارجی ساختمان تابلویی با ابعاد مناسب نصب کنید. هر روانشناسی با آگاهی کامل از روانشناسی رنگ ها به راحتی می تواند کار طراحی داخلی کلینیک خود را به خوبی یک دکوراتور حرفه ای انجام دهد و در کنار آن سبک نور پردازی اتاق مشاوره خود را مورد بررسی قرار دهد، تا به بهترین شکل کار طراحی دکوراسیون دفتر کار خود را به اتمام برساند؛ بنابراین با استفاده صحیح از انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای کلینیک روانشناسی مسلما جذابیت محیط کارتان را دو چندان خواهید کرد. ضمنا پیشنهاد می کنیم، برای آشنایی بیشتر با سبک طراحی گروه مذکور مقاله ی پیش رو را تا پایان مطالعه نمایید. مانند سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و دیگر سبک ها که باعث شلوغی و بی نظم دیده شدن فضای مطب می شوند.

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

مطب پزشکی جای است که بیماران با رنج های فیزیکی و روحی خود به هدف درمان و بهبود بر آن قدم می گذارند. مالک پروژه خواهان دو میز پذیرش با دو ورودی بود که بدون از بین بردن حس فضای دلباز ، به طور مجزا به کار خود ادامه دهند. هر چه ایدههای نوآورانهتری به کار ببرید، تاثیر بیشتری روی مراجعه کنندگان میگذارید. ایدههای زیادی برای طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی وجود دارد. روشهای زیادی برای طراحی داخلی مطب دندان پزشکی وجود دارد. در مطب دندان پزشکی باید اتاقی تحت عنوان اتاق استریل وجود داشته باشد. این چک لیست باید شامل موارد مهمی باشد که در هر مطب دندان پزشکی ضروری هستند. در طراحی دکور این بخش از کلینیک زیباییبهتر است از مبلمان و صندلیهایی استفاده کنید که راحت باشد. پیدا کردن جاپارک راحت تاثیر مثبتی روی نظر بیماران درباره مطب شما دارد. این کار موجب دسترسی راحت کارمندان داروخانه به داروها و صرفه جویی در زمان رسیدن داروها به بیمار می گردد.