دمباریک – فروشگاه اینترنتی تولزینو

دم باریک یکی از ابزارآلات دستی در شاخه انبرآلات می باشد.ظاهر دم باریک شبیه به انبردست می باشد،با این تفاوت که نوک آن بلند و باریک است.غالبا برای نگه داشتن قطعات و و بریدن،جاهایی که کار با انبردست سخت هست استفاده می شود.به طور رایج دم باریک در کارهای الکتریکی استفاده می شود،برای بریدن و قطع کردن سیم،خم کردن های ظریف،برای حالت دادن به سیم های مفتولی،برای نگه داشتن قطعات به خصوص در جایی که به دلیل درهم بودن سیم ها،امکان آسیب دیدگی سایر سیم ها هست و یا قطعات تیز و برنده هست،در جایی که سیم ها در جایی هستند که امکان دسترسی با دست و یا انبردست نیست نیز دم باریک بسیار کاربردی می باشد.برای برداشتن پیچ های کوچک در محیطهای شلوغ که نمی شود با دست آن را برداشت نیز می توان از دم باریک استفاده کرد. در کشورهایی همچون مجارستان، لهستان و رومانی نیز این ابزار را با همین نام می شناسند. همچنین باید افزود که مهندس سوئدی، جوهان پیتر جوهانسون، توسعه ای بیشتری را در طراحی و ساخت آچار فرانسه به وجود آورد. دریل نمونه برداری موتور بسیار سنگینی دارد که بر روی قاب فلزی به صورت ثابت تعبیه شده است. پس بدین ترتیب بود که تغییر نام آچار فرانسه در ایران صورت گرفت.

جنس بدنه و کیفیت ساخت از عواملی است که هنگام انتخابتان به آن توجه ویژه ای داشته باشید. با انگشت خود پیچ پشت فازمتر را لمس کنید و نوک فازمتر را به سیمی که میخواهید تست کنید بزنید. شاید تاکنون هنگام تست سیم های یک پریز با فازمتر به این مشکل مواجه شده اید که هر دو سیم پریز( فاز و نول) برق دار چراغ فاز متر روشن هستند، درواقع هنگام بروز این مشکل پریز دو فاز نشده و این مورد ناشی از قطع بودن سیم نول و یا مسیر نول می باشد. فک متحرک آچار را به اندازه پیچ یا مهره مورد نظر باز کنید سپس آن را تست کنید و در صورت نیاز کمی سفت یا شل کنید طوری که بر روی پیچ یا مهره مورد نظر کاملا منطبق شود. نکتهی مهم در خصوص فک آچار فرانسه این است که کاملا محکم باشد و لق نزند. بهتر است در این خصوص خرید دم باریک هایی رو هدف قرار دهید که از جنس فولاد آب دیده ساخته و پرداخته شده اند.

کیف ابزارها همانند جعبه ابزار فلزی و پلاستیکی سخت نیستند و از جنس پارچه می باشند. آچار فرانسه ای که مختص مصارف عمومی است، از جنس کروم ساخته می شود. همانند تمامی آچارها، آچار فرانسه نیز دارای سایزهای خاص خود می باشد. این وسایل معمولاً از جنس کروم-وانادیم ساخته می شوند، این آلیاژ علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارد قابل استفاده در تمامی شرایط است و مانع از خوردگی و زنگ زدگی می شود. وجود دارد که تمامی این ابزار آلات برای داشتن دسترسی بهتر و آسان تر در کنار هم به طور منظم درون این جعبه قرار گرفته اند.

در محیط کاری میتوانید از مشخصات و اطلاعات هندسی قطعات خود آگاه شوید و در محیطی مانند Mesh قادر به کسب اطلاعات مفیدی در خصوص المان، گره و شبکهبندی اجزای محدود خواهید بود. چرا وقتی میتوانید روی چند آچار قابل تنظیم سرمایهگذاری کنید، مقدار زیادی پول را برای آچارهای معمولی هدر دهید؟ درست است که اجرای آن ها ساده تر و در مدت کمتری امکانپذیر است اما در نهایت پروژه معمولی خواهید داشت. فازمتر در انواع و ابعاد مختلفی تولید و به بازار عرضه میشود که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد. این وسیله کاربردی قابلیت های زیادی دارد که باعث شده امروزه بسیار مورد استفاده عموم قرار گیرد در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، قیمت این محصول متغیر خواهد بود. این ابزار در سال ۱۸۴۲ با دستهای مهندس انگلیسی، ریچارد کلابرن به اختراع رسیده است به همین دلیل در بسیاری از کشورهای اروپا مانند فرانسه،ایتالیا و آلمان،آن را آچار انگلیسی می نامند. به همین دلیل در بسیاری از کشور های اروپایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا آچار انگلیسی نامیده می شود. این آچار فرانسه ساخت کشور اسپانیا میباشد.

آچار فرانسه چیست ؟ برای درک بهتر موضوع آچار فرانسه چیست بهتر است تاریخچه آن را بدانید. اگر شارژ پیچ گوشتی زود تمام شد بهتر است فورا کار را متوقف و ابزار را خاموش نمایید؛ چرا که امکان دارد دستگاه زیاد داغ شده باشد و اگر فورا خاموش نشود ممکن است منجر به سوختگی و انفجار دستگاه شود. علت این نام گذاری نیز ورود این ابزار به ایران توسط فرانسوی ها است. در برخی کشورها به آن آچار سوئدی نیز می گویند. به همین دلیل مهم است که در خرید آن به برخی مسائل مهم توجه کرد. در برخی کشورها مانند ایران، لهستان، مجارستان، اسلونی و رومانی به آن آچار فرانسه می گویند. هنگام خرید این ابزار باید به طراحی استاندارد و ارگونومیک آچار، جنس، نوع کاربرد، طول دسته، سایز، گارانتی و خدمات پس از فروش و مجموعه بودن یا نبودن آن دقت داشته باشیم تا بتوانیم محصول مناسبی را تهیه نماییم. البته اين آچار را در شکل های دیگری نیز می توان یافت که نوع جغجغه ای آن به دلیل سرعت بیشتر در انجام کار کاربرد مناسبی دارد. این مدل مته به دلیل داشت فرم ظاهری و شکل پلهای که دارد سایزهای آن گوناگون است؛ عموما سوراخکاری با مته ریز انجام شده و سپس سایز آن را تغییر میدهند؛ در صورتی که این مدل مته روی خودش انواع سایز دارد و سرعت عمل آن بالاست، پس اصلا نیازی هب تعویض زیاد ندارد.

حداقل ۳ مدل از میله T مورد نیاز است تا سطح حفره را اندازه گیری کند. ابزار آلات، وسیله های کاری افراد هستند و بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرند. به نیروی چرخش پیچ گوشتی های برقی، گشتاور گفته می شود. به همین دلیل لازم است که هنگام خرید این وسیلهی کاربردی حتما به برخی نکات مهم توجه کنید تا محصولی را خریداری کنید که بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. انتخاب نوع: اولین نکته در خصوص خرید فازمتر توجه به نوع آن است که برای این منظور پیشنهاد می کنیم حتما به مطالعه بخش قبلی از همین مطلب بپردازید تا با انواع مختلفی از فازمترها آشنا شوید. از نکات مهم در انتخاب آچارها این است که حتما قلز به کار رفته در ساخت آن ها کروم وانادیوم باشد،چرا که آبکاری با کروم مانع از زنگ زدگی آچارها می شود.هیچ گونه ترکی در بدنه آچارها نباید باشد.

واژه حفاری به معنی نفوذ در سنگ به منظور ایجاد فضای سیلندری شکل صورت می گیرد که این فضای سیلندری شکل ممکن است برای آتشباری و استخراج سنگ حفر گردد که به آن چال انفجاری(Blast hole) یا حفاری استخراجی(Exploitation Drilling) می گویند و یا برای تهیه نمونه و مطالعات اکتشافی باشد که آن را حفاری اکتشافی (Exploration Drilling) می نامند و یا ممکن است فقط جهت ارائه خدمات فنی (Technical Drilling) صورت گیرد مانند حفر چال در تونل های زیرزمینی جهت تزریق سیمان برای مسدود کردن ناپیوستگی و ایجاد یکپارچگی در توده سنگ یا حفاری برای منحرف نمودن آب و غیره؛ به طور کلی حفاری در مهندسی معدن، نفت و عمران نقش تعیین کننده و مهمی دارد. برای حمل آسان ابزار آلات در ارتفاع از جلیقه ابزار نیز می توان استفاده کرد که در ادامه با خواندن ویژگی های کیف ابزار های آروا متوجه می شوید شرکت آروا ابزار و وسایل خود را به گونه ای طراحی کرده که تمام نیاز های شما را پوشش دهد. همانند تمامی ابزارهای محیط Abaqus/CAE نمیتوانید از Query نیز در ماژول Job استفاده کنید اما به کمک آن قادر خواهید بود تا در ماژول Visualization مقادیر پارامترهای خروجی مدنظرتان را در اصطلاح Probe یا دنبال کنید یا گرهها و المانهای در اصطلاح فعال را رؤیت نمایید.

دریل ستونی گیربکسی که با استفاده از لیور دنده، قابلیت تنظیم سرعت چرخش اسپیندل را فراهم میکند و برای سطوح فولادی و سایت nadinabzar استیل کاربرد دارد. 6. دو سر رینگ: نوع دیگری از آچارها می باشند که در دو انتهای خود دارای دو حلقه بسته می باشد و از آن برای باز کردن پیچ و مهره شش ضلعی و گاهی اوقات مربعی شکل استفاده می شود و در سایزهای مختلفی تولید شده اند. آچار وسیله ای است که برای باز و بسته کردن و جلوگیری از چرخیدن انواع پیج و مهره، با استفاده از نیروی گشتاوری است که دسته بلند آن ایجاد میکند. 1. فرانسه: آچار فرانسه از متداول ترین نوع آچار است که از آن می توان در هر مکانی استفاده کرد، این محصول دارای دو فک می باشد که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است و می توان آن را به وسیله اهرمی که در وسط این آچار قرار دارد متناسب با سایز پیچ و مهره تنطیم کرد. ابتدا پیچ یا مهره مورد نظر که قرار است باز شود را شناسایی کنید.

سایت راندنو همواره در تلاش است تا با شناسایی فروشندگان محصولات مختلف آنها را به خریداران معرفی نماید. اما شاید خیلی از افراد فراموش کنند به دستههای آچار توجه کنند. همان طور که از نام این آچار پیداست، این آچار دارای انحنا است. تنها مزیت دریل برقی در مقایسه با دریل شارژی همان قدرت بیشتر است که علت آن هم جریان برق بهتر است، اما دریلهای شارژی مزایای زیادی نسبت به دریل برقی دارند، در واقع اگر شما نیاز به قدرت خیلی زیاد برای سوراخکاری نداشته باشید، یک دریل شارژی قطعا انتخاب بهتری است. پیچ تنظیم یا پیچ مرکزی همان پیچی است که به شما اجازه می دهد دهانهی آچار را به میزان دلخواه باز کنید. برای مصارف حرفه ای و صنعتی نیز آچار با ابعاد و اندازه های بزرگ مورد نیاز شما خواهد بود.

3. آلن: آچارهای آلن نیز گونه ای دیگر از آچارها هستند که به صورت L شکل و با سطح مقطع شش ضلعی می باشند و از آنها جهت باز و بسته کردن پیچ های آلن(شش گوش) استفاده می شود. به کمک این وسیله می توان پیچ های و مهرهای چندضلعی را باز و بسته کرد. دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس 8812 دارای سیستم گردش چپگرد و راستگرد است که سبب باز و بسته شدن سریع پیچ در حالت پیچ گوشتی و ورود و خروج راحت مته در حالت دریل خواهد شد. اما اگر تکنسین فنی هستید و روزانه بارها و بارها از پیچ گوشتی های شارژی خود استفاده می کنید، حتما به نوع باطری و میزان کارایی آن با هر بار شارژ شدن کاملش توجه داشته باشید. برای کار مداوم و جابجایی حتما باید وزن ابزار را هنگام خرید مد نظر گرفت. این آچارها از نظر کاربرد به دو نوع صنعتی و عمومی تقسیم می شوند.

معمولا نسبت به جعبه ابزار سبکتر بوده و بهراحتی قابل حمل است. همچنین به عنوان: انبر فک اردکی شناخته می شود. برحسب نیاز می توانید از میان پرفروش ترین مدل های زیر ، بهترین گزینه را انتخاب کنید. این وسیله در مدل های مختلف با سایز های متفاوتی تولید می شود. پیچ گوشتی برقی بوش GSR 6-45 TE، از موتور قدرتمند با توان ۷۰۰ وات بهره می برد. یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین ابزارها چه در خانه، چه در مغازه و چه در هر محیط دیگری، آچار فرانسه است که می توان گفت داشتن آن، ضروری است. استحکام بدنه: استفاده از این تجهیزات در محیط های مختلف صنعتی باعث میشود تا ضربه های متعددی به آن وارد شود و یا بخاطر وزن سنگین آنها از دستتان خارج شوند. این قابلیت امکان کار کردن در محیط های تاریک را برای شما فراهم می سازد. استفاده از این ابزار بسیار آسان است، اما باید با احتیاط از آن استفاده کرد: اگر در حین آزمایش به طور تصادفی هریک از پروب های فلزی را لمس کردید و در مدار ولتاژ وجود دارد می توانید شوک دریافت کنید. آچار بکس یا آچار جغجغه،دارای یک زبانه مکعب مستطیل به اندازه سوراخ چهار گوش روی سریها است که قابلیت نصبانواع سریها را دارد.

در کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و کشور همسایه همچون ترکیه، این ابزار را با نام کشور سازنده آن یعنی انگلیس می شناسند و آن را آچار انگلیسی می نامند. جالب است بدانید که تاریخچه ساخت این آچار ارتباطی به ساخت این ابزار توسط کشور فرانسه ندارد. شرکت ای پی ان (APN) از شرکتهای فعال در زمینه تولید انواع ابزارآلات برقی، شارژی و بادی شناخته میشود که از سال 1384 در کشور چین آغاز بهکار کرده است. دریل چکشی برقی Tosan 0022 D ساخت شرکت ایرانی توسن، دریلی با کیفیت و قدرتمند است که علاوه بر مصارف خانگی می تواند در کارگاه های ساختمانی و تأسیساتی نیز استفاده شود. در سال 2005 شرکت Bahco AB و Herramientas Eurotools S.A ، ادغام شدند و SNA Europe با Bahco به عنوان نام تجاری برتر این شرکت، تاسیس شد. یکی از بارزترین ویژگیهای این ماشین کاری، ماشین کاری سطحهای هندسی بسیار پیچیده است بهطوریکه اثر ابزار بر روی قطعه کار باقی نمیماند به همین دلیل به عنوان فرایند ماشین کاری بدون تماس شناخته شدهاست (هیچ تماسی بین قطعه کار و ابزار وجود ندارد). هدف آموزش: در این آموزش شما با جعبه ابزار Query، تعیین جرم قطعه در آباکوس، تعیین فاصله بین دو نقطه در آباکوس، یافتن تعداد المان در آباکوس، یافتن تعداد گره در آباکوس و امکانات جعبه ابزار Query آشنا خواهید شد.