روی آن نصب نمود

اما دقت کنید که از بین سه مدلی که به آنها اشاره کردیم تنها پیچگوشتی برقی های ۲۵۱۳ و ۲۵۱۳T قابلیت سوراخکاری داشته و علاوه بر پیچکاری، به عنوان دریل و برای سوراخکاری بر سطوح مختلف نیز مورد استفاده قرار میگیرند. می باشند. رونیکس در طراحی پیچ گوشتی های خود به راحتی کاربر توجه کرده است و برای تمامی آن ها دسته ای ارگونومیک با روکش ضد لغزش طراحی کرده است تا در هنگام کار کنترل بهتری داشته باشند و خستگی دست کاربران را به حداقل برسانند. این شرکت دریل شارژی های خود را به سیستم سه نظام اتوماتیک مجهز کرده است.

یکی از مهم ترین اصول استفاده از پیچ گوشتی شارژی، استفاده از دکمه دیمر سرعت است. برای تغییر دور دستگاه ابتدا دستگاه را خاموش کنید و دکمه تغییر دور را روی ۲ قرار دهید که این عدد، سرعت بالای دستگاه تلقی می شود. این دریلها به دلیل استفاده از انواع مته و سری پیچ گوشتی میتوانند روی مواد مختلفی مثل چوب و فلز استفاده شوند. فاز مترها مدلهای مختلفی دارند. محل قرارگیری دریل روی میز است که در مدلهای مختلف قابل تنظیم در جهت بالا و پایین و همچنین کج شدن به طرفین در زوایای بین 45 و در مدلهای بزرگتر تا 360 درجه میباشد.

قابلیت ضربه خور یا کوبش پذیری از دیگر ویژگی هایی است که در برخی از پیچ گوشتی های رونیکس وجود دارد؛ به این صورت که در انتهای دسته یک قطعه فلزی و دایره ای شکل تعبیه شده تا امکان ضربه زدن به آن وجود داشته باشد. با استفاده از یک مبدل این امکان یعنی تغییر حالت دریل به فرز مهیا می شود و می توانیم دریل را به وسیله برشی تبدیل کنیم. حتی در خانه نیز این وسیله بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. هر یک از این ماشین آلات برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار میگیرند، اما تعدادی از آنها چندین نوع کار مختلف را با هم انجام میدهند. این وسیله کمک میکند تا لازم نباشد برای کار با پیچها، مجبور به حمل مجموعهای از پیچ گوشتیهای مختلف باشید و تنها با یک پیچ گوشتی کار خود را انجام بدهید. این ابزار ممکن است به صورت یک الک چوبی ساده (نوع کارگاهی) یا مجموعهای از انواع الکهای دایرهای با اندازه سوراخهای مشخص (نوع آزمایشگاهی) باشد.

پریزهای دو شکاف قدیمی را نمیتوان با تسترها آزمایش کرد زیرا هیچ سیم زمینی به این پریزها متصل نیست. هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد می توان از آن برای کارهای سنگین تر استفاده کرد. قدرت دریل شارژی یکی از مهمترین فاکتورهای مورد بررسی در خرید است، قاعده به این شکل است که هرچه سوراخکاری مد نظر شما سنگینتر باشد، باید یک دریل با توان بالاتر خریداری کنید، البته برای سوراخکاری های خیلی سنگین، توصیه ما این است که به سراغ دریل برقی با سیم بروید، دریل شارژی برای سوراخکاریهای خیلی سنگین مناسب نیستند. باتری این ابزار همانطور که نامش مشخص است، تأمین کننده انرژی این دستگاه بوده و جهت به حرکت درآوردن دستگاه باید از قدرت بالایی برخوردار باشد. ابزارهای برقی از تنوع بالایی برخوردار هستند و روز به روز به تعداد آنها اضافه میشود.

در صورت قرارگیری ترکمتر این ابزار بر روی حالت چکشی، ضرباتی به نوک مته و در نتیجه به سطح مورد نظر وارد شده و عملیات سوراخکاری با سرعت بیشتری انجام می گیرد. پهنای نوک دوسوی این محصول 4 سانتیمتر است و میتوانیم از آن برای باز و بسته کردن پیچهایی نهچندان سفت استفاده کنیم البته گفتنی است که این فاز متر گیره ای برای اتصال به جیب، ندارد. برای مثال برای پیچاندن پیچهایی که به سر آنها به چهار قسمت تقسیم شده است، پیچگوشتی چهارسو بهترین گزینه میباشد. ۲- در محیطهای که کمی تنگ هستند، سوراخکاری با یک دریل بزرگ کمی اذیت کننده است، در این شرایط استفاده از یک دریل شارژی که طراحی ساده و جمع و جورتری دارد، کار راحتتری است. انواع کمپکتورها شامل کمپکتور صفحه ای (کمپکتور بنزینی ) و کمپکتور قورباغه ای (کمپکتور کانگورویی ) می باشند که نوع صفحه ای به دلیل ابعاد بزرگتر و گستره کاری وسیع تر، پر کاربرد تر بوده و همین امر باعث شده خرید و فروش کمپکتور صفحه ای (کمپکتور دستی) بسیار بیشتر از نوع قورباغه ای که در مکان های خاص کاربرد دارد، انجام پذیرد. بکار می رود. دلر با توجه به نوع عملکردی که دارد، یکی از مهم ترین ابزار برقی در کارگاه ها به شمار می آید.

به عبارتی پر استفاده ترین ابزارها جزء ابزارآلات مربوط به صنعت ساختمان سازی می باشد. از دیگر وسایل مهم نقاشی ساختمان می توان به کاردک نقاشی، لیسه، نردبان، شابلون و … بسیاری از دریل دارای قابلیتی به نام کنترل سرعت هستند که می توان به کمک آن میزان سرعت گردش مته دریل را کنترل کرد و تسلط بیش تری بر روی دستگاه داشت. پیچ گوشتی های ترک متر به کلاچ محدود کننده گشتاور مجهز شده اند تا در صورت اعمال نیروی بیش از حد، نیروی اضافی را کاهش دهند. دستگاه در شبکه 33 کیلوولت در فاصله بیش از 10 سانتی متر پاسخ می دهد و بنابراین اصلا نیازی به تماس مستقیم با نقطه برق دار نیست اگر چه در صورت اتصال مستقیم نیز مشکلی برای آن به وجود نمی آید ولی نیازی به اتصال کامل به نقطه برق دار نیست. به طور مثال، قلم جوش را نمی توان یک ابزار به حساب آورد زیرا در طی فرایند جوشکاری مصرف می شود اما آچار یک ابزار است. این ابزار شارژی از مزایای قابل توجهی برخوردار است.

دریل های با سیم به یک منبع برق نیاز دارند و در حین کار ممکن است سیم آن ها برای شما دردسرساز شود. هزینه نگهداری این دستگاه نسبت به سایر ابزارهای برقی دیگر بیشتر است. پیچ گوشتی شارژی در مقایسه با پیچ گوشتی برقی از ظاهر جمع و جورتر و معمولا وزن کمتری برخوردارهستند که این موضوع استفاده از آنها برای باز و بسته کردن پیچ در مکانهای دور از دسترس و به ویژه عدم دسترسی به برق را بسیار راحت میکند. دریل های بدون سیم جمع و جورتر و راحت تر هستند و همچنین امکان مانور حرکتی آسان تری را برای شما فراهم می کنند. این باتری ها از وزن کم تری برخوردار هستند و امکان جابجایی و کار کردن با آن ها ساده تر است. شاید بتوان گفت باتری دریل شارژی مهمترین جز یک دریل شارژی است چرا که نیروی محرکه دریل شارژی را تامین میکند. بهطور کلی گشتاور، میزان نیروی چرخشی است که پیچ گوشتی به پیچ وارد میکند و آن را میچرخاند. به طور کلی این قابلیت موجب می شود تا سوراخکاری سطوح سخت به آسانی انجام بگیرد. دسته بیشتر پیچ گوشتی ها از پلاستیک سخت مانند سلولز استات و لاستیک ساخته شده است و روی آن را با ماده ای نرم مانند لاستیک گرما دیده می پوشانند.

از مهم ترین مزایای این ابزار می توان به عدم استفاده از انرژی برق اشاره کرد. پیچ گوشتی دو سو: ساده ترین نوع پیچ گوشتی، نوع دو سو آن می باشد و برای پیچاندن انواع پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای کار با پیچ گوشتی شارژی ابتدا می بایست مته آن را بشناسیم. دمباریک بلند ۱۱اینچ، در فروشگاه اینترنتی برس ابزار ، بزرگترین مرجع ارائه ابزار آلات صنعتی، با قیمت مناسب به فروش میرسد.این وسیله بیشتر توسط برق کارها استفاده میشود و در دیگر مشاغل نیز از آن برای بریدن و قطع کردن سیم و خم کاری ظریف استفاده میکنند. باتری این وسیله به شما این امکان را میدهد که در کمترین زمان ممکن، پیچ ها را باز یا بسته کنید. در این روش امکان ایجاد شکل دو بعدی با برش قطعات تخت و مسطح در ضخامتهای کم وجود دارد. بسیاری از این دستگاه ها یک گردونه درجه دارند که امکان تعویض گشتاور را به آسانی فراهم می کند. این ابزار از زیر مجموعه دریل های پیچ گوشتی محسوب می شود. در بسیاری از دریل در زیر مته یک چراغ ال ای دی کوچک تعبیه شده است.

مته قطعه ای است که بر روی سه نظام نصب شده و می توان به وسیله آن بر روی سطوح مختلف نظیر چوب، فلز، بتن، سنگ و سطوح دیگر حفره ایجاد کرد. مدل ارتقاء یافته پیچ گوشتی فیلیپس، پیچ گوشتی چهار سو می باشد که برای جلوگیری از لغزش پیچ گوشتی بر روی پیچ و چرخاندن آسان آن ساخته شده است. ظرفیت سه نظام این مدل ۱۰ میلیمتر در نظر گرفته شده است. در قسمت انتهایی این وسیله یک قطعه آهنی تخت دیده میشود که مستقیما و به صورت یک پارچه به خود میله پیچ گوشتی متصل است. سری پیچ گوشتی میتواند به شفت متصل باشد و یا جدا از آن باشد.

ابزار آلات مکانی دارای چندین دسته بندی هستند که در زیر به آنها به صورت تیتروار اشاره می کنیم. ما در این مقاله سعی کردیم انواع دریل و برندهای معروف آن را به شما معرفی کنیم تا قبل از خرید بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه بالا تر ببرید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه استفاده از این دستگاه آشنا کنیم. عملکرد این دستکاه به گونه ای است که نیروی اضافی، همانند مته چکشی عمل می کند. به بیان راحت تر از نیروی باد فشار قوی برای چرخیدن مته کمک میگیرند. ابتدا مته دریل شارژی را روی پیچ بگذارید، سپس دکمه کنترل سرعت را فشار دهید و با سرعت کم، پیچ را به گردش در آورید. برای استفاده از حالت فوروارد، دکمه A و برای استفاده از حالت معکوس، دکمه B را فشار دهید.

این مدل معمولترین و ارزانترین مدل فازمتر است اما ایمنی بالایی ندارد و ممکن است موجب برق گرفتگی فرد در زمان کار بشود و خرابی یا اشکالاتی مثل وجود آب داخل محفظه آن میتواند فرد را در مقابل جریان مستقیم برق قرار داده و او را در معرض خطر مرگ سایت nadinabzar قرار بدهد. پس از اینکه انسانها در زمانهای دور توانستند فلزات را آب کنند و از آنها ابزارها و وسایل جدیدی تولید کنند، از واژه یراق برای افسار و قسمتهای فلزی متصل به زین استفاده میکردند. 3. اگر مایع داخل باتری با چشم شما تماس پیدا کرد، فوراً چشم ها را با آب شست و شو دهید و به پزشک مراجعه کنید. در دریلهای شارژی باتری و شارژر بسیار مهم هستند، اگر از یک باتری ضعیف با ظرفیت پایین استفاده شود، خیلی زود باتری به پایان میرسد و مشکل اینجاست به محض اینکه باتری نزدیک به خالی شدن میشود، توان دریل شارژی بسیار کاهش پیدا میکند و عملا قابل استفاده نیست. ۱- در شرایطی که نیاز است با یک دست کار کنید، دریل شارژی هم سبکتر است و هم مکانیزم چکشی دارد و نیاز نیست آن را روی دیوار خیلی فشار دهید، و این یعنی به راحتی میتوان با یک دست از آن استفاده کرد.

باتری های لیتیون یون اثر خود تخلیه گی کمتری دارند. باتری های لیتیوم یون از سال 1991 در ساخت دریل های شارژی به کارگیری شدند. همان طور که در قسمت بالا گفته شد باتری های به کار رفته در دریل پیچ گوشتی به دو نوع نیکاد و لیتیومی تقسیم می شوند و بسیاری از دریل پیچ گوشتی ها دارای باتری لیتیوم یونی هستند. نکته قابل توجه در رابطه با باتری لیتیوم یونی این است که کمتر دچار اثر حافظه یاخود تخلیه گی می شوند. سبک بودن این وسیله سبب می شود تا دست فرد کمتر دچار خستگی شود. البته شما میتوانید حتی یک سیم حاوی جریان برق را هم داخل دیوار به وسیله آن پیدا کنید. این مزیت باعث میشود احتیاجی به لختکردنسیم نباشد و تماس با جریان برق و خطر برق گرفتگی به حداقل برسد. معمولا پیچ گوشتی هایی با باتری های لیتیومی بهتر هستند چون این باتری ها توانایی نگهداری جریان را به مدت طولانیتر دارند و همچنین زمان شارژ شدن، سریعتر شارژ میشوند. سعی کنید که در صورت به شارژ زدن دستگاه، صبر کنید که به طور کامل شارژ شود و سپس از آن استفاده کنید.