طراحی دکوراسیون اداری

بهگونهای که اگر دیوارپوشهای PVC دائما در مرز تابش نور خورشید قرار داشته باشند و یا دائما دچار ضربههای شدید بشوند درنهایت آسیب خواهند دید و باید آنها را تعمیر کرد. اما در کل اگر در استفاده از دیوارپوشهای PVC این موارد را به خوبی رعایت کنید بهگونهای که دائما آن را نشویید، اشیاء نوک تیز و سنگین را به آن نکوبید و از دیوارپوش در جایی استفاده کنید که دائما نور خورشید به آن نتابد میتوانید در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

از این رو به شما پیشنهاد میکنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاید و از تمامی محصولات برتر، در سبکها و طراحیهای گوناگون و منحصربهفرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرونبهصرفه بهترین و شیکترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. در این مقاله با انواع دکوراسیون داخلی در این گونه محیط ها بیشتر آشنا شده و به بررسی انواع آن خواهیم پرداخت. در طراحی دکوراسیون اداری یک شرکت و یا اداره از مبلمان اداری در طرحها و رنگهای متعددی استفاده میکنند بهگونهای که مبلمان اداری حرف اول را در تشکیل یک دکوراسیون اداری شیک و مدرن میزنند. قراردادن گل یا کاکتوس در بسیاری از محیط های کاری شیک رواج دارد داشتن گیاه باعث نشاط بخشیدن به فضای کار شما می شود. این مدل های شیک و زیبا را در ادامه ملاحظه نمایید. در این نوع از طراحی از دیوار و یا پارتیشن جهت تفکیک فضا استفاده میشود.

از همین رو شما به راحتی می توانید این مهم را به متخصصین این امر بسپارید تا ساده ترین و ایده آل ترین دکور ها بر اساس سلیقه و نظر شما به شما هدیه دهند. با کنار زدن پرده ها نور وارد خانه شده و این همان لحظه ای است که بدن انسان هیجان را حس می کند. منازل امروزی با توجه به نوع معماری و تاکید بر گردش نور و جریان هوا، دارای طراحی ساده و یکپارچه ای نسبت به منازل قدیمی هستند؛ در خانه های قدیمی تر شاهد وجود اتاق ها و فضاهای تفکیک شده متعددی در سطح فضای اندرونی منزل هستیم؛ به نحوی که ساکنان خانه های قدیمی کمتر با مشکل حریم خصوصی و نبود خلوتگاهی امن مواجه بوده اند.

در صورت عدم رعایت این نکات مهم هر گونه انتخاب سبکی برای دکوراسیون تقریبا بی معنی خواهد بود. پارتیشن (Partition) به معنی قسمت بندی و جداسازیه. قسمت لوله کشی و تاسیسات هست . با توجه به اینکه امروزه بیشتر کارمندان وقت خود را در اداره می گذارند و در کنار زندگی شهری و استرس نیاز هست تا محیط اداره از نظر روانشناسی طوری باشد تا کارمندان احساسی بهتری نسبت به محل کار داشته باشند. دقت نمایید برای این که فضای نیمه خصوصی برای کارمندان فراهم کنید، نور کافی و مناسب هم برای کارمندان در نظر گرفته شود. از مهم ترین کارها و نکات طراحی اداری، دقت در میزان روشنایی اتاق ها و محیط می باشد. یکی از مهم ترین مواردی که باعث جذب مخاطب و ایجاد روحیه شاد برای کارمندان می شود استفاده از المان های طبیعی در محیط های کاری است. اگر خود را جای یک کارمند بگذارید قطعا متوجه می­شوید که تغییر دکوراسیون چه تاثیری بر روی روحیه کارکنان خواهد گذاشت.

دکوراسیون داخلی اداری

پارتیشن های اداری سری دوجداره همانگونه که از اسم آن پیداست از دو لایه تشکیل شده اند . از پارتیشن ها به عنوان سریعترین، ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای بهبود فضای کاری نیز استفاده می شود. پارتیشن شیشه ای تک جداره مقرون به صرفه ترین نوع پارتیشن شیشه ای است. حتی استفاده از انواع پارتیشن های شیشه ای و همچنین پارتیشن های چوبی در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل شده است. در سال های اخیر استفاده از پارتیشن های اداری مدرن به دلیل عوامل متعددی بسیار پرطرفدار شده است. پارتیشن ها از رنگ های گوناگونی بهره مند هستند. همچنین بعضی پارتیشن ها علی الخصوص مدل های چوبی، به سبب زیبایی و سلیقه خاصی که در ساخت آن ها به کار رفته است، قابلیت ایجاد فضایی دلنشین و گرم را در محیط منزل دارا هستند؛ به این معنا که علاوه بر جداسازی فضا می توان از بعد دکوراتیو آن ها در فضای داخلی بهره جست.

گاهی پروژه های پارتیشن بندی به مانند یک داستان مصور به نمایش در می آیند، گویی در دل این طرح رویایی باور ناپذیر قرار دارد. در این بخش منظور ما از مدل های پارتیشن اداری جزئیات تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون بصورت مستقیم نیست و کمی کلی تر به موضوع بحث نگاه کرده ایم. شیشه های پارتیشن ها به ضخامت 6 میلیمتر بوده و بصورت ساده، رنگی، سند بلاست و سکوریت قابل سفارش می باشند و همچنین مابین شیشه های پارتیشن دو جداره قابلیت نصب پرده کرکره ولوم دار امکان پذیر می باشد.

از جمله ویژگی های این پارتیشن می توان به مناسب بودن جهت نصب پرده اشاره کرد. به عبارت دیگر، به جداکننده های کاذب و موقت در فضاهای اداری که برای ایجاد فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی ، نظم بخشی، زیبا سازی، بهینه سازی و به طور کل ایجاد محیطی آرام و به دور از سر و صدا در جهت افزایش بازدهی کارکنان، پارتیشن اداری گویند. دیوارپوشهای PVC نهتنها به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ دارای زیبایی خاصی میباشند و به محیطی که در آن از آن استفاده میکنید جلوه و زیبایی خاصی میدهند بلکه به این دلیل که تمامی تجهیزات ساختمان مانند لولهکشی، سیمکشی و …

در طراحی این لوازم نیز مدرنیته وارد شده و طرحهای خاص و به روز و متفاوت پیاده میشود. مثلا فضاهای بزرگ رو برای استفاده های متفاوت به چند قسمت تقسیم بندی کرد. دکوراسیون اداری کلاسیک بر خلاف دکوراسیون اداری مدرن که برای فضاها و ادارات کوچک به کار گرفته می شود، برای محیط های بزرگ و فضا های بازتر می تواند انتخابی مناسب و منحصر به فرد باشد. نحوه چیدمان و هماهنگی این چیدمان با رنگ محیط و همچنین هماهنگی بین متریال هر جز از اجزاء دکوراسیون باعث می شود تا زیبایی این سبک ها بیشتر نشان داده شوند. همانطور که از نام این نوع از دیوارپوشهای اداری PVC مشخص است به دیوارپوشهای PVC که میتوان بر روی آنها طرحی را بهعنوان نمای دیوارپوش چاپ کرد دیوارپوشهای PVC چاپی میگویند.

طراحی داخلی دفتر کار اداری

همانطور که اشاره شد، واژه پارتیشن (partition) به معنای تقسیم بندی بوده برای دیواره های کاذب جدا کننده فضا مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین کاربردی که در محیط های اداری و دفاتر کار دارد ، نظم بخشید به محیط و ایجاد کاربری بیشتر می باشد. پارتیشن های اداری دارای کاربردهای متفاوتی هستند هر چند که در تمام آن ها هدف جدا کردن فضاها از یکدیگر است. امروزه یکی از شایع ترین و پرکاربردترین سبک های معماری، طراحی پلان باز و یکپارچه است، پارتیشن ها با جداسازی فضاها، به عنوان یک عنصر کاربردی و دکوراتیو، رواج بیشتری پیدا کردن.

طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری

برای مثال در خانه از یکسری دیوارپوش استفاده میکنند و همچنین در ادارهها، شرکتها و سازمانهای نیز از انواع دیگری از دیوارپوشها استفاده میکنند. معمولا از دیوارپوشهای چوبی، چرمی، سهبعدی، سنگی، آجری، آلومینیومی و شیشهای در طراحی دکوراسیون منازل استفاده میشود درحالی که تنها از دیوارپوشهای اداری در طراحی دکوراسیون ادارهها و شرکتها استفاده میشود، دیوارپوشهای اداری به صورت کلی به دو دسته شامل: MDF و PVCتقسیم میشوند. را پنهان میکنند موجب زیباسازی دو برابری فضای کار میشوند. اما نکتهای که در زمینه شستشو این نوع از دیوارپوشهای اداری وجود دارد این است که نباید برای شستشوی آنها از مواد شیمیایی اسیدی استفاده کنید چراکه مواد شوینده شیمیایی اسیدی موجب میشوند رنگ دیوارپوشهای PVC از بین برود. در کنار اینکه این نوع دیوارپوش PVC دارای زیبایی و جلوه خاصی میباشد دارای قابلیت شستشو نیز میباشد اما مسئله اینجاست که با چند بار شستشو این نوع دیوارپوش PVCممکن است رنگ آن کمی از بین برود درواقع این مسئله طبیعی است و نباید با دیدن آن تعجب کنید.

طراحی داخلی ساختمان اداری مدرن

پارتیشن ها را در هر فضایی مانند منزل، اداره ها، فروشگاه ها و نمایشگاه ها می توان استفاده کرد. به عنوان مثال، هنگام انتخاب میزهای اداری، سعی کنید به جای میزهایی با طراحی عجیب و غریب و ویژگیهای غیرضروری مانند کشوهای اضافی، میزهایی را انتخاب کنید که کلاسیکتر، منظمتر و سادهتر به نظر میرسند. با انتخاب درست سبک باعث افزایش راندمان کاری افراد در محل کار خود خواهید شد. چراکه یک شرکت و یا اداره با داشتن دکوراسیون اداری مدرن و شیک هم میتواند راندمان کاری کارمندان خود را افزایش دهد و زودتر به روند موفقیت و رشد برسد و هم اینکه میتواند مشتریان بیشتری را به خود جذب کند و از این طریق فروش محصولات خود را افزایش دهد. البته نکتهای که در زمینه انتخاب نوع طرح و رنگ دیوارپوشهای PVC وجود دارد این است که طرح و رنگ دیوارپوشهای PVC باید مشابه با نوع سبک، رنگ و مبلمان اداری باشد که در دکوراسیون اداری خود از آن استفاده کردهاید تا تمامی اجزای موجود در دکوراسیون داخلی شما کاملا با یکدیگر متناسب باشند چراکه تضاد در اجزای مورد استفاده در طراحی دکوراسیون اداری موجب میشود یک دکوراسیون اداری زننده داشته باشید که نهتنها تاثیر مطلوبی بر روی کارمندان شما نگذارد بلکه به جای افزایش راندمان کاری آنها، راندمان کاری آنها را کاهش دهد علاوهبر این ممکن است موجب شود به جای ایجاد یک تاثیر و حس خوب در مشتریانتان یک حس و یا تاثیر بد در آنها ایجاد کند.

دکوراسیون داخلی پارتیشن اداری

در انتخاب جنس و طرح پارتیشن های شیشه ایی بهتر است که سفارش شما از شیشه ای با ضخامت بالاتر از ۱۰ میل باشد. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی دفاتر اداری ، افراد یا طراحان داخلی از محصولی با عنوان پارتیشن شیشه ای تک جداره با اشتیاق استفاده می نمایند و علت اصلی آن تردد فراوان نور طبیعی می باشد که امروزه با توجه به پایین بودن متراژ فضاهای اداری و احساس خفگی و در نتیجه پایین آمدن راندمان کاری پرسنل در این چنین فضاهای بسته ای بهره بردن از این دسته از پارتیشن های اداری مدرن به یک ضرورت تبدیل شده است . امروزه برخلاف گذشته توجه زیادی به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، بهویژه طراحی و دکوراسیون داخلی اداره جات و همچنین شرکتها و سازمانها میشود.

البته این ویژگی توخالی بودن دیوارپوش PVC تنها یک مزیت نیست بلکه در برخی از موارد به عنوان یک مشکل نیز محسوب میشود چراکه توخالی بودن این دیوارپوش موجب میشود درصورت برخورد یک شیء سخت با آن دچار آسیبدیدگی و فرورفتگی میشود. این روزها دکور اداری مدرن طرفداران زیادی دارد. در صنعت ساخت و نصب پارتیشن تهران از پارتیشن های ثابت برای طراحی دکور داخلی رستوران ها و کافه ها، هتل ها و منازل بسیار استفاده می ­شود. چه در حال ایجاد یک فضای جدید باشید و چه بخواهید یک منطقه موجود را مجدداً دکور کنید، سیستم های پارتیشن بندی اداری طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهند به این معنی که می توان آنها را کاملاً سفارشی کرد و به صورت جداگانه متناسب با نیازهای خاص دفتر شما تنظیم کرد.

طراحی دیزاین داخلی اداری

در سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری می توان با استفاده از چند المان طبیعی مانند گلدان های طبیعی یا مصنوعی، آکواریوم های زیبا و جذاب برای تغییر در روحیه افراد خود استفاده نمایید. گروه خوش ذوق، خلاق و متعهد دکوراسیون داخلی سفید مسئولیت انجام طراحی دکوراسیون داخلی اداری و از این قبیل پروژه ها را بر عهده می­گیرد. نکته حائز اهمیت در خصوص این نوع از دیوارپوشهای اداری این است که به علت وزن سبکی که دارند در شاخههای ۶ متری طراحی و تولید میشود از اینرو برای فضاهایی که دارای ارتفاع زیادی نیز میباشند هم مناسب و مورد استفاده است حتی میتوان از آن برای پوشش سقف نیز استفاده کرد. نکته که در انتخاب و استفاده از دیوارپوش حائز اهمیت میباشد این است که دیوارپوشها متناسب با استفادهای که از آنها در جاهای مختلف میشود، دارای انواع متعددی میباشند.

اگرچه استفاده از دیوارهای جدا کننده ( پارتیشن ) در فضاهای مسکونی معمولا چندان لازم نمی آید, اما بهر جهت و بنا به ضرورت های موقت یا قدری طولانی, مواردی پیش می آید که بدون نیاز به بنائی, طراحی داخلی اداری توسط پارتیشن بتوان اقدام به برخی جداسازی فضاها نمود. در یک محیط اداری برای ایجاد محیطی باب میل خود به صورت شناور و در کمترین زمان و همچنین جدا کردن فضاهای مختلف برای ایجاد اتاق مجزا برای هریک از کارکنان در یک محیط اداری، یکی از کاربرد های اصلی استفاده از پارتیشن اداری در طراحی و دکوراسیون داخلی اداره ها است. برای مراجعه به شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری، با ما در تماس باشید. دکوراسیون دفتر کار، 8 ایده انرژی بخش برای راندمان بیشتر! یکی از مسائل مهم در طراحی دفتر کار، توجه به نیاز کارمندان به استراحت است. این کار مانع از خستگی زودهنگام کارمندان در محیط کاری می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به یکی از موثرترین اجزای مبلمان اداری در طراحی دکوراسیون اداری یعنی دیوارپوش اداری اشاره کنیم و انواع دیوارپوش اداری را مورد بررسی قرار دهیم.