فولادین قیمت سیم آرماتوربندی خرید و فروش سیم مفتول سیاه | foulka

چنانچه نیازمند راهنمایی و مشاوره در خصوص خرید مفتول سیاه آرماتوربندی  هستید می‌توانید از طریق شماره تماس با کارشناسان مجموعه حصار آنلاین تماس حاصل فرمایید. سپس داخل کوره های مخصوص آنیل در حرارت 800 تا 900 درجه سانتی‌گراد و شرایط خلا پخته می‌شوند. پس از آن در مرحله سرد شدن به آهستگی به دمای اولیه خود باز می گردند. در این فرآیند، مفتول سیاه ماهیت شیمیایی خود را حفظ کرده ولی از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی، به مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی تبدیل شده است.

فولادین قیمت سیم آرماتوربندی خرید و فروش سیم مفتول سیاه | foulka

برای کسب آگاهی بیش‌تر در خصوص انواع مفتول سیاه و قیمت آن‌ها می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید و یا اطلاعات تماس خود را در صفحه اصلی وبسایت فولادین ثبت نمایید تا کارشناسان فولادین در اولین فرصت با شما تماس بگیرند . سیم آرماتوربندی که با استفاده از فولاد تولید می‌شود، یکی از مصالح اصلی در پی‌ریزی و ساخت ساختمان است که به صنعت‌گر اجازه می‌دهد تا بتن را به شکل‌های مختلفی درآورد. این محصول بخش زیادی از نیروی کششی واردشده بر بتن را جذب می‌کند و با این کار استحکام و تحمل بتن را افزایش می‌دهد؛ همچنین میزان مقاومت سازه‌های زیرین ساختمان درمقابل آتش‌سوزی به‌دلیل داشتن سیم آرماتوربندی بالاتر از سازه‌های بالایی است. فولاد به‌کاررفته در این محصول از نوع ضدزنگ است که به‌راحتی زنگ نمی‌زند و برای مکان‌هایی‌که آب‌وهوای مرطوب و شرجی دارند، بسیار مناسب است. از این محصول می‌توان در بسته‌بندی کردن جعبه یا پلاستیک نیز استفاده کرد. قیمت سیم آرماتوربندی نوسانات زیادی دارد و عوامل مختلفی هم روی آن تاثیر می‌گذارند.

ویژگی‌های دستگاه آرماتوربند اتوماتیک

کسانی که در بازار آهن به نسبت قدیمی کار قدیمی تر هستند ، مفتول سیاه را با نام سیم مفتول ، مفتول میشناسند که همان خصوصیات را دارد. سیم قالب‌بندی نوعی از مفتول سیاه پخته‌شده است که برای بستن قالب در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود و دارای ضخامت 2 تا 2.5 میلیمتر است. هر کلاف سیم مفتول قالب بندی در حدود 25 کیلوگرم است و وزن هر متر آن 0.04 کیلوگرم است بنابراین هر کلاف سیم نمره 12(ضخامت قطر 2.5) قالب‌بندی تقریباً 625 متر است. درجهان امروز، سیم آرماتور به صورت یک صنعت اصلی معرفی می شود و استفاده از مفتول آرماتوربندی ، سیم آرماتوربندی ، مفتول سیاه و یا سیم مفتول روز به روز در صنایع بیشتر می صنایع مفتولی فولکا شود.

این مرحله باید با مدت زمان معین و دقیقا تا دمای 900 درجه انجام شود چرا که کیفیت بالای مفتول به دقت این مرحله بستگی دارد . مفتول سیاه 1.5 میلی‌متر نرم سیم آرماتوربندی و ضخامت 2.5  میلی‌متر را سیم قالب‌بندی یا نجاری می‌گویند. قیمت سیم آرماتوربندی بنابر قطر سیم متفاوت است و برای خرید مفتول سیاه باید به کاربرد و مشخصات آن توجه کرد. سیم آرماتوربندی فابریک نوعی سیم مفتول سیاه آنیل‌شده است که از کشش میلگرد ساده کلاف 6 تا 8 میلیمتری تا ضخامت دلخواه 1.2 میلیمتر تا 4 میلیمتر تولید می‌شود و بصورت کلاف سلفون‌پیچ شده و در بازار آهن عرضه و فروش می‌گردد. لازم است یادآور شویم که سیم آرماتوربندی اصولا مفتول سیاه 1.5 میلیمتر و بسیار نرم و انعطاف‌پذیر است. در بازار بیشتر منظور از مفتول آرماتوربندی ، مفتول 1.5 نرم است ولی این محصول در بازه 1.5 الی 4 میلی متر عرضه می شود که هر قطر آن برای کار خاصی مناسب است .

نمودار تغییرات قیمت مفتول آرماتوربندی ۱٫۵

این محصول در سایزهای 0.5 تا 2.8 میلی‌متر تولید و عرضه می‌شود؛ اما سایز 1.5 میلی‌متر آن فروش بسیار بیشتری نسبت به دیگر سایزها دارد. سیم آرماتوربندی نمره 1.5 استحکام خوبی دارد و نرخ آن نیز به‌صرفه‌تر است. البته باتوجه به اینکه فاکتورهایی متعددی روی قیمت آن تاثیرگذار هستند، نمی‌توان بهای مشخصی را برای آن تعیین کرد. قیمت سیم مفتولی سیاه به این دلیل که یک محصول پرکاربرد است؛ اهمیت زیادی دارد.

  • معمولاً برای بستن میلگردها به یکدیگر، نیازمند یک‌سری محاسبات مهندسی یا تجربی است و معمولا در این موارد از سیم 1.5 میلی‌متری استفاده می‌شود.
  • در مرحله دوم، محصول بسته‌بندی شده، برای حفظ کشش و محصولی بهتر، در کوره‌هایی با دمای 900 درجه قرار می‌گیرد.
  • وزن هر متر سیم مفتول سیاه 2 میلیمتر 0.025 کیلوگرم است و این به این معناست که هر کیلوی آن 40 متر است.
  • بنابراین برای جبران این ضعف لازم است از روشی به اسم مسلح کردن بتن استفاده شود.