مهمترین ابزار ها در ماشین آلات ساختمانی چیست؟

قبلاً هم گفتم این که نجاری را در ۴ یا ۱۰ جلسه آموزش ببینید امکان پذیر نیست. الان برنامهی شما این است آن محصولاتی که قبلاً تولید کردید را بگذارید برای فروش یا اینکه برای محصولات جدید چالشهایی داشته باشید؟ الان مشخصاً مجموعه شما در چه زمینهای فعالیت دارد؟ آدرس فروشندگان روی نقشه مشخص است و با انتخاب نزدیکترین فروشنده که کالای موردنظر شما را موجود داشته باشد، در زمان خود صرفهجویی میکنید. اگر بخواهیم سبکی را در نجاری یا صنعت چوب مشخص کنیم دنبال سبک خاصی هستید یا اینکه چالشهای متفاوتی را میپذیرید؟ ۴ سال به دنبال رنده دستی خاصی از برند استنلی بودم. گفتنی است، این محصول با همکاری برند خوب «Mija» تولید شده است. اگر نمی دانید بهترین کولیس و اندازه گیری چگالی را از کجا بخرید، کولیس چرخ دنده با محدوده اندازه گیری 0-150 میلی متر است که هم برای استفاده حرفه ای و هم برای استفاده های گاه و بیگاه مناسب است، دقت دیجیتال آن ± 0.2 میلی متر و وضوح 0.01 میلی متر در 0.0005 اینچ است. اگر در کنار پیچ گوشتی به دنبال یک انبردست با کیفیت هستید ، پیشنهاد می شود مقاله بهترین انبردست بازار را مطالعه فرمایید.

فاکتور دیگر در این رابطه برخورداری پیچ گوشتی برقی و شارژی از قابلیت های جانبی چون دیمر کنترل سرعت، کلید چپگرد راستگرد، چراغ LED برای کار در محیط های تاریک و غیره بوده که می تواند برای بسیاری از خریداران قابل توجه باشد. طراحی ارگونومیک، خوش دست بودن و برخورداری از وزنی کم از ویژگیهای مهم و از اولویت های اصلی کاربران برای انتخاب یک ابزار دستی مناسب است. هنگام استفاده از پیچ گوشتی شارژی از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرده و از لباس مخصوص هنگام استفاده کمک بگیرید. این برند انواع جعبه ابزار مخصوص به خود را تولید کرده است که می توانند در شرایط آب و هوای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین اگر آب و یا هر مایع دیگری روی دستگاه ریخت سریع آن را خاموش و خشک کنید. مثلاً دستگاه اورفرز که در هر کارگاهی موجود است با آن ۱۰ تا کار انجام میدهند. وقتی علاقه به چوب داشته باشید، دیگر خودتان نمیتوانید تصمیم بگیرید، این چوب است که برای شما تعیین تکلیف میکند، مثلاً چوبی که قرار بود زهوار درب شود تبدیل به یک گلدان نفیس شد. خوشبختانه ورکشاپ به خوبی برگزار شد و هدف بر این بوده که دوستان را علاقهمند به چوب کنیم و به همهی هنرجوها پیشنهاد دادم که ۵ تا عکس از ایده آلهایی که دوست دارید در آینده بسازید را همراه خود داشته باشید و برای هر نفر یک کار را انتخاب کردیم و به آنها قول این را دادم که هر وقت شروع به کار نجاری کردند از اول تا آخر پروژه کمکشان کنم.

چون خیلی علاقه داشتم که تابلوهایم را در نمایشگاه بینالمللی به نمایش بگذارم در کنار استادهای مطرح و بزرگ بتوانم کاری انجام دهم که با ورود تابلوهای من در نمایشگاه به دلیل این که از آیات قرآن گرفته نشده بود موافقت نکردند. نظر شما کاملا درست می باشد، ابزارهایی که بر روی سنگ نمای ساختمان مشاهده می کنید کار استادکارهای حرفه ای می باشد که با اصول کاملا تخصصی تولید شده اند و قرار گرفتن آن ها در کنار یکدیگرامکان پذیر شده است. صدرا بهواسطه فعالیت طولانی در این حوزه، انتشار مجلات تخصصی ابزار و یراق و آشنایی با تولیدکنندگان، واردکنندگان و فروشندگان بزرگ این صنعت میتواند اطلاعات جامعی را درمورد انواع ابزار آلات مختلف در اختیار شما قرار دهد. از ابزارهای دستی مدرن میتوانم اورفرز و ابزار تخصصی دستگاه CNC را نام ببرم. که هم به سبک مدرن هم کلاسیک کار میکنیم. برای کسانی که کارگاه کوچکی دارند و دنبال تنوع و خلاقیت هستند مطمئناً پیشرفتی هم دارند. آن زمان به کار کردن با اره مویی علاقهمند شدم و طرح حیوانات و کودکانهای با اره مویی درست میکردم و همراه با پدرم در کارگاه مشغول به کار میشدم. شما برای امور معمول مانند: کوبیدن میخ(چکش)، کشیدن میخ (انبر دست)، عوض کردن یک کلید یا پاتروم (پیچ گوشتی و فازمتر )، اندازه گیری ابعاد و قسمتهای مختلف خانه (متر )، عوض کردن واشر شیرهای آب و باز و بسته کردن بعضی پیچهای بزرگ ( آچار فرانسه)، به ابزار گفته شده نیاز دارید.

با این وجود مسلم است که پیچ گوشتی شارژی نسبت به مدل های دستی قیمت بالاتری دارد و باید برای خرید آن هزینه بیشتری را صرف کنید. آچارهایی که اندازه کوچک یا متوسطی دارند و جنس آن ها از فولاد یا کروم وانادیوم است، معمولا قیمت کمتری نسبت به آچار فرانسه از جنس کروم و روکش پلاستیکی دارند. فکر میکنم خاصیت چوب این است، چون طرحهای من هیچوقت تکراری نیستند و همیشه خودم را با چالشهای جدید روبهرو میکنم. ورکشاپ من هم ۴ جلسه بود که این ۴ جلسه را چند بخش کردیم؛ اولین بخش آشنایی با ابزارآلات بود که بتوانند همه ابزارآلات را بشناسند، دومین مرحله آشنایی با چوب، نقوش چوب، روشهای برش چوب و چه چوبی در چه جاهایی کاربرد بهتری دارد. بخش کوتاهی از این گفتگو به صورت متن در همین نوشته منتشر شده است. هدف بر این بود که نجاری خانگی داشته باشند با دستگاه اورفرز کلی کارهای نجاری انجام دادند و بیشتر تمرکز روی بخش اتصالات بود تا بتوانند اتصالات خوبی بسازند چون همه کارهای چوبی نیاز به اتصالات دارد. در صورتی که این دستگاه قابلیت این را دارد که بیشتر از ۱۰۰ مدل کار انجام دهد و اتصالات خاص با آن زده شود. به کمک قابلیت چکشی و تأمین نیروی ضربه ای لازم، سوراخ کاری بر روی کاشی، سرامیک و بتن نیز به راحتی قابل انجام است.

از مزایای پیچ گوشتی شارژی این است که هر جایی بخواهید به راحتی آن را به همراهتان خواهید داشت. با ابزارهای محدودی که وجود داشت و ۷۳۰ کیلوگرم هم وزن تابلو شد که اندازه آن ۴ متر و ۲۰ سانتیمتر در ۲ متر و ۱۶ سانتیمتر بوده است. این کار باعث خواهد شد در روند اجرای پروژههای ساختمانی شما بهترین و مناسبترین ابزار را انتخاب کنید. چه چیزی باعث شد تا به صنعت چوب علاقهمند شدید و چطور وارد این صنعت شدید؟ چه چیزی باعث شد تا دوره آموزش نجاری را به صورت ورکشاپ برگزار کردید؟ کارگاه گردی شماره دو آیچوب در کارگاه نجاری استاد محسن رضایی انجام شد. اگر در نظر دارید به زودی کارگاه نجاری راه اندازی کنیم و یا اینکه یک نجار قدیمی هستید و در نظر دارید از تجربیات نجارهای موفق استفاده کنید، پیشنهاد ما نشستن پای صحبتهای استاد رضایی و دیدن ویدئو گفتگو آیچوب با ایشان است. شما از سه روش امکان دسترسی به این گفتگو را دارید. به علاوه امکان اتصال آچار باعث میشود در فضاهایی که دست رد نمیشود؛ آچار نقش دست کمکی را ایفا کرده و فشار لازم را وارد کند.

قبل از اینکه کاری رو شروع کنیم، باید بدونیم چرا، و چطور باید انجامش بدیم. در واقع باید بگوییم به دنبال خرید پیچ گوشتی هایی با طراحی ارگونومیک باشید که بتوانید برای طولانی مدت آن را در دست بگیرید. شاید برای شما تعجب آور باشد و اما برای کارهای حرفه ای به دنبال خرید پیچ گوشتی با دسته های بلندتر باشید. دقت داشته باشید بهترین پیچ گوشتی همان مدل هایی است که وزن کمی دارند و میتوانید آنها را به راحتی با خود حمل کنید. تنوع بسیار زیادی در انتخاب جعبه ابزار وجود دارد، ولی بهترین انتخاب مناسب با نیاز کاربر می باشد و باید مدل مناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. از دیگر نکاتی که باید برای خرید پیچ گوشتی دستی و شارژی در نظربگیرید، امنیت محصول است. به دنبال خرید گزینه هایی باشید که بیشترین کاربرد را برای شما داشته باشد. نیاز روزمره صنایع مختلف به پیچ گوشتی باعث رقابت بیشتری در صنعت ابزار شد و برای مثال در سال 1932 هنری فلیپس مخترع آمریکایی نوعی پیچ گوشتی طراحی کرد که امروزه به پیچ گوشتی فیلیپس معروف است و در بیشتر صنایع از جمله الکترونیک و تعمیرات موبایل کاربرد زیادی دارد. تمامی مواردی که در بخش بالا بیان شد روی قیمت پیچ گوشتی تاثیر گذار است.

• قیمت: قیمت انبردست از 100 هزار تا مبالغی در حدود 5 میلیون تومان متغیر است. قیمت فازمتر: قیمت فازمتر از چند هزار تومان آغاز و بسته به تکنولوژی به کار رفته در ساختار داخلی آن تا چند میلیون تومان نیز ادامه پیدا می کند. وقتی کسی کلکسیون ابزار داشته باشد نمیتواند یک مورد را انتخاب کند،؛ اما تا به امروز برند استنلی (Stanley) را دوست دارم به دلیل اینکه این کمپانی از زمان قدیم تا به امروز بیش از ۱۵۰ هزار محصول متنوع تولید کرده است. استنلی برای هر کاری ابزار خاصی را طراحی کرده مخصوصاً در صنف نجاری ابزارهای خوبی مثل ابزار اندازه گیری دقیقی دارد و برای من این موضوع همیشه جذاب بوده است.

نجارهای قدیم چالشهای خیلی بزرگتری دارند همهی آنها در کارهایشان استاپ کردند و تعداد کمی آمدند هنرشان را به روز کردند آنها چالش بزرگشان این است که کم کم صنعتشان ضعیف میشود چون امروزه تقاضا بابت کارهای نجاری هنری است نه کارهای نجاری معمولی مثل تخت قهوهخانه یا درب معمولی، همه به دنبال محصولات خاص هستند. هدفم از ورکشاپ این بود که خودم را به چالش آموزش غیر از کارهای کارگاهی بکشانم هم این که بتوانم آن چیزی که در توانم هست به دوستان منتقل کنم. همچنین دریل برقی ماکیتا و دریل شارژی ماکیتا نیز با همین جعبه ابزار نیز موجود هست که میتوانید از فروشگاه ابزار الات عمادی تهیه کنید. در کنارش به دلیل اینکه خودم به کارهای هنری خیلی علاقهمندم ۴ سال هست که به طور مداوم کارهای خلاقانه انجام میدهم که به صورت یک مارکت کلی بتوانیم یک شو روم راه اندازی کنیم.

در مورد این ۲ تابلو وقتی نوجوان بودم برای مطرحشدن بین استاد کارها تابلو را شروع کردم. من از گذشته ابزارهای زیادی جمع کردم و با ابزارهای امروزی مقایسه میکنم که در قدیم با چه سختیهای روبهرو میشدند و امروز همان ابزار چقدر راحت و کاربردیتر شده است. ترجیح من این است که از تمام ظرفیت ابزار استفاده کنم که بتوانم راهکارهای راحت، بی خطری را در نظر بگیرم تا کارهای خوبی ارائه دهم و همه اینها به علاقه مربوط میشود. نجاری یک دنیای خیلی وسیع و بی انتها دارد به همین دلیل به این رشته علاقه دارم. این ازبکستانی چند پسته، فصل قبل در پست وینگر برای مجیدی بازی کرد و قبل از این نشان داده بود که می تواند در پست های دیگری نیز به میدان برود و به نوعی یک آچار فرانسه به شمار می رود. قبل از من استاد توانا تابلو ساختند که به صورت مونتاژی بوده که الان در مشهد، موزه امام رضا نصب شده است؛ ولی این برای من یک چالش بزرگی بوده که بتوانم آن را به صورت یک پارچه انجام دهم.

ماکیتا یکی از مشهورترین مارک های جهان است یک شرکت ژاپنی که لوازم الکتریکی تولید می کند. این اولین اولویت برای من بود که توانستم در سال ۸۴ بزرگترین تابلو معرق جهان را که دعای توسل بود را به ثبت برسانم، سال ۸۵ دوباره رکورد خودم را شکاندم که الان هر دو کار به مسجد جمکران هدیه داده شده است. درسایت های انگلیسی میدیدم که آنتیک بازها آن را دارند و همیشه حسرت آن را میخوردم، حتی اسم آن به گوش خیلی از نجارها نخورده بود تا زمانی یک دوست هدیهای به من دادند و دیدم همان چیزی است که ۴ سال تمام به دنبال آن بودم را به من هدیه داده است. این موضوع ادامه داشت تا سال ۸۶ با همراه با برادرم با یک شکستی مواجه شدیم که باعث شد کارگاهمان را جمع کنیم، اما طی مدتی به دلیل اینکه کارهای قوی و خاصی انجام میدادیم و سفارشهای زیادی که دریافت میکردیم باعث شد با همان سرمایه کمی که جمع کرده بودیم دوباره کارگاه را راه بی اندازیم. سال بعدش شروع کردم به ساخت یک تابلوی بزرگتر که با متن زیارت عاشورا که رکورد خودم را جابهجا کردم با اندازه ۵ متر در ۳ متر و آن را هم هدیه دادم و بنا به دلایلی از کارهایم به خوبی استقبال نشد و باعث شد که کمی از دنیای هنری کمی فاصله بگیرم.

فازمتر به صورت حضوری و آنلاین از فروشگاههای مجازی قابل خریداری سایت nadinabzar است. فعلاً مشغول نمونه سازی هستم تا الان بالای ۱۰۰ مدل محصولات مختلف انجام دادم که یک سری رنگ شده و یک سری به صورت خام هستند و قرار است همگی به صورت یکجا به نمایش گذاشته شود و بعد از آن سبکهای مختلف کاری هم به مجموعه اضافه میشود. با بیش از 30 سال تجربه تولید و تهیه در زمینه ابزار آلات ساختمانی و مشاوره تخصصی رایگان در راستای انتخاب مناسب ترین ابزار ساختمانی شامل انواع بیل کشاورزی و ساختمانی ایرانی و خارجی ، دسته بیل ایرانی وخارجی روسی سوپر، خالدار و ارگانیک، پارو حلیم، آش چوب پرچم از ۱/۵متر تا ۶ متر، تهیه و تولید استانبولی گالوانیزه و پلیمری، کمچه، ملاقه، سطل فلزی ، دسته جارو ۱/۲۰و ۱/۵۰ چوبی چینی و روسی و فلزی و پلاستیکی دسته جارو فراشی فرغون پروفیلی و لوله ای جوشی ممتاز و ارزان قیمت تولید انواع دسته کلنگ درجه یک ایرانی و کلنگ فولادی و چدنی با تحویل سریع در تهران و ضمانت کالا در سراسر ایران می باشد.

الان MDF خیلی کمتر استفاده میشود و من آینده MDF را روشن نمیبینم، البته که در صنعت نجاری هم از MDF خام به صورت زیر کار و پرس روکش طبیعی هم روی آن استفاده میشود و تنوع زیادی هم دارد اما برای نمایش کار به دلیل مصنوعی بودن جالب نیست. ارزش کار MDF و نجاری چطور است؟ MDF کاری به خاطر اینکه دامنهی محدودی دارد، یک سری از آدمها در مقابل آن جبهه میگیرند. باتری تغذیه دستگاه یک باتری 6 ولتی از نوع 4LR44 است که در شرایط کارکرد معمولی بیش از یکسال عمر می کند. همچنین در دو نوع لیزری با دقت بالا و گلوله شاقول در بازار موجود است. همچنین فاصل ویدئویی و صوتی این گفتگو هم قابل مشاهده و دانلود است. یا برای اینکه نشون بدن اونها هم می تونن. نکته دیگری که در انتخاب و خرید دم باریک باید به آن توجه کنید، جنس دسته آن می باشد. به این نکته هم توجه کنید که فقط متناسب با ابزارهایی که الان دارید، جعبه ابزار کوچک نخرید چون ممکن است در آینده، ست جعبه ابزار خود را کامل کنید و نیاز به جعبه ابزار بزرگتری داشته باشید.