نقش و تاثیر چیدمان در افزایش کیفیت فضای داخلی ویلا

مرحله بعدی پیدا کردن بهترین پیمانکاران جهت اجرا میباشد; پیمانکارانی که تجربه کار مشابه و همچنین اجرای کار با ایمنی بالا را داشته باشند.یکی از مهمترین بخش های طراحی ویلا طراحی پلان آن می باشد که طبق دستورالعمل جهانی و سبک های معماری طراحی میشودکه در ادامه به انواع سبک طراحی پلان معماری اشاره می شود.بازهم یکی از نکات مهم که می بایست همسو با طراحی پلان و محوطه ویلا انجام شود طراحی نما می باشد که شکوه و وقار بنا را نسبت به ملک های همجوار بیان می کند. لذت آخر هفتهها و رفتن به ویلا برای خیلی از ما تنها در گرو جذابیتی است که برای قسمت حیاط و باغ ویلا در نظر گرفتهایم؛ به همین دلیل توجه به دکوراسیون حیاط ویلا یکی از مهمترین کارهایی است که باید بعد از خرید یک ویلا به آن فکر کنید. تصمیم میگیرید که صبحانه را داخل حیاط و روی میز و صندلی که درست وسط چمنها قرار دادهاید، میل کنید و از صدای پرندگانی و فواره آبی که کنارتان قرار دارد لذت ببرید.

با توجه به موارد گفته شده میتوان اینطور نتیجه گرفت; که در طراحی ویلای کلاسیک، باید به تناسبات صحیح، هندسه و همچنین سه اصل ایستایی، کارایی و زیبایی توجه کرد. ویلای تریبلکس به ساختمان ویلایی سه طبقه گفته میشود که میتوان لیست کاملی از انواع فضاهای تفریحی و ورزشی و اقامتی و … در تصاویر زیر نمونههایی از زیبایی فضا برای طراحی داخلی ویلا با پلکان را آوردهایم و نشان دادهایم که میتوان آنها را به کمک نورپردازی، گلهای زینتی، مجسمه و لوسترهای مدرن زینت بخشید. حرارتی محیط کمک کند. همچنین سیم های حرارتی با استفاده از میلگردهای 6 یا 8 به یکدیگر بسته می شوند. اگر در منطقهای هستید که هوا شرجی بوده و احتمال بارش باران بیشتر است، حتماً از جنسهایی از میز و صندلی و یا نیمکت استفاده کنید که کمترین آسیب را ببینند و از قرار دادن مبلمان در فضای آزاد اجتناب نمایید.

طراحی داخلی ویلا

در زمان معین شده تامین نشوند. در کل طراحی ویلا کلاسیک، تجمل را به تصویر کشیده و حس اقتدار و در عین حال زیبایی چشم نوازی را به بیننده القا می کند. سرویس بهداشتی عمومیبهتر است نزدیک ورودی و حال عمومیباشد . در دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک بهتر است از رنگهای روشن بهره گرفته و از فضاها به طرز هوشمندانهای استفاده کنید؛ در عین حال به نیازهای همه افراد خانواده در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک توجه نمایید. در نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک تنها لازم است از فضاها بهتر استفاده نموده و طرحها و رنگهای مناسبی را انتخاب کنید. سعی کنید از نورپردازی مناسبی استفاده کنید تا فضا روشنتر و بزرگتر به نظر برسد.

برای این کار میتوانید از سایهبان و چتر در قسمت بالای میز و صندلیها استفاده کنید. بهترین انتخاب برای ویلای دوبلکس، گیاهان طبیعی بلنده که حس آرامش را القا می کنن، میشه چند گیاه کوچک رو برای قرار دادن روی چهارپایه های بلند یا میز های کناری، خریداری کرد، این کار باعث میشه نمای داخلی ویلای شما، سبز و سر زنده باشه. با این حال خرید زمین و باغ ساحلی شمال برای ویلا سازی در شمال کشور مهارت خاص خود را میطلبد و بهتر است قبل از خریداری زمین مورد نظر ابتدا با یک متخصص به م در این زمینه بپردازید و اطلاعات کافی را دریافت کنید. احتمالا تا به حال متوجه طرح معمول کاشیها شدهاید.

طراحی داخلی ویلا مدرن

پس از پایان گچ ریزی، عملیات خاک برداری انجام می شود که ناظر یا پیمانکار تعیین می کند چه نوع خاک برداری باید انجام شود و سپس با بیل مکانیکی یا لودر اقدام به خاک برداری می شود. بیل مکانیکی دانه های خاک را اندکی ضعیف می کند که در این مرحله 10تا 25 سانتی متر از خاک توسط کارگران و با استفاده از بیل رگلاژ می شود . برای اینکه خاک با بتن مخلوط نشود بتن ریزی در ارتفاع یک متری انجام می شود.

اهمیت به دکوراسیون داخلی ویلا موجب میشود تا آخر هفتههایی که به ویلای شخصی خودتان میروید، احساسی بهتر و آرامشی عمیقتر را تجربه کنید. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تعدادی از زیباترین مدل های تزیین شده دکوراسیون داخلی اتاق خواب با کفپوش، دیوارپوش و مبلمان چوبی را جمع آوری کنیم تا زیبایی واقعی یک طرح تمام چوب در دکوراسیون داخلی را نظاره گر باشیم. طراحی ویلای مدرن مزیت های زیادی را به همراه دارد، در این نوشتار به طور خلاصه، به 5 مزیت اصلی و 7 علتی که باید این سبک از ویلا ها را دوست داشت پرداخته ایم. لوازم کاربردی در سبک طراحی دکوراسیون فرانسوی همگی لوازم لوکس هستند. افراد زیادی هستند که لوکس بودن را در سبک کلاسیک میبینند و از طراحی سلطنتی و باشکوه سبک کلاسیک برای ویلا و منازل خود بسیار لذت میبرند. در سبک کلاسیک بهتر است در بخشی از ویلا از آجرهای دکوراتیو یا چوبی استفاده کنید و حسی نوستالژیک به محیط ببخشید.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

سعی کنید در قسمتهایی که گچبری یا تابلوهای فاخر قرار میدهید، حتماً از نورپردازی مناسبی استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی ویلای شما زیباتر به نظر برسد. به علاوه در این سبک بهتر است از فرشهای ساده و تکرنگ یا با رنگ و طرحی سادهتر استفاده شود تا جلوه مدرن ویلا حفظ شود. ولی امروزه در سبک مدرن ویلا سازی به صورت یک صنعت در آمده است و هرکس بنا بر طبع و سلیقه خود می خواهد مکانی زیبا و مرتب برای گذراندن اوقات فراقت خود درست کند که در آنجا بتواند از همهمه ها و شلوغی فضای شهری بدور باشد. با توجه به اینکه اغلب ویلاها برای گذراندن اوقات فراغت مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین چیدمان آن ها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. میتوانید به جای آن از چمن مصنوعی نیز استفاده کنید. قرار دادن یک مکان برای روشن کردن آتش یا درست کردن کباب نیز یکی از واجبات دکوراسیون داخلی باغ ویلا مخصوصاً برای ما ایرانیها محسوب میشود که بهتر است حتماً به آن توجه کنید.

اگر فضای کافی دارید، میتوانید در دکوراسیون حیاط ویلا و درست وسط حیاط یک استخر درست نموده و گاهی داخل آن شنا کنید. برای اینکه دکوراسیون حیاط ویلا جذابتر به نظر برسد، میتوانید در اطراف هر درخت از سنگهای رنگی برای تزئین استفاده نموده و جلوه زیباتری به آن ببخشید. به مدت یک هفته باید عملیات آب پاشی روی بتن ها انجام شود و بتن ها مرطوب نگه داشته شوند و پس از آن می توان قالب را خارج نمود. در بخش های زیرین پودرهای بتنی شمع هایی از جنس چوب یا فلز قرار می گیرد و سپس اقدام به قالب گذاری در زیر سقف می کنند، بعد میلگرد گذاری انجام و خاموت ها بسته شده و با کمک سیم های مفتولی آویزها به کار گرفته می شوند. پس از بتن ریزی همه ی ستون ها، باید 48 ساعت برای خشک شدن بتن ها زمان بگذرد و بعد می توان قالب ها را باز نمود.

ساخت ویلا دغدغه های خاص خود را دارد و وقت و انرژی زیادی را می طلبد و اگر شما می خواهید بدون درگیر شدن با این مسائل ویلایی در شمال داشته باشید می توانید اقدام به خرید ویلا در نوشهر نمایید و خود را درگیر مسائل ساخت و ساز نکنید. پس باید از لحاظ بصری از زیبایی خاص و آرامش همراه با طیف رنگی مناسب برخوردار باشد تا بتوانیم در کمال آرامش به امور شخصی خود برسیم. استفاده از رنگ قهوهای و به کار بردن چوب در دیوارها و قاب پنجرههای سبک کلاسیک موجب میشود تا همه چیز شبیه به قصرهای قدیمی و کلاسیک به نظر برسد.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

حتی تصور کردن چنین روزی برای همه ما بسیار لذتبخش است. نمای خارجی ساختمان و حیاط سازی نیز جزو کارهای انتهایی است. شاید بخش مهمی از زیبایی یک ویلا به زمانی برمیگردد که صبح زود، درست زمانی که تازه از خواب بیدار شدهاید، پردهها را کنار زده و با باز کردن پنجره به منظره زیبای حیاط ویلا خیره میشوید و از نسیمی که به صورتان برخورد میکند لذت میبرید. معمولا در طراحی های مدرن از پنجره های سرتاسری یا کف تا سقف استفاده می شود. حصیر را میتوان روی دیوارها، در بافت سبدها، دکوراتیوها، در سقف و حتی کف ویلاهای شمال استفاده کرد.

اگر قصد ساخت و یا بازسازی ویلایی به دلخواه خود را دارید لازم است با نکات کلیدی در ساخت آن آشنا شوید. اگر به سبزیکاری علاقه دارید، میتوانید باغچهای جداگانه و حصارکشی شده درست کنید و آن را به کاشتن سبزی اختصاص دهید. بهتر است برای قسمت ورودی دکوراسیون حیاط ویلا قسمتی را سنگفرش کرده و سنگفرش را تا قسمت ورودی ویلا ادامه دهید. نحوه چیدمان و دکوراسیون حیاط ویلا باید با در نظر گرفتن اصول خاصی انجام شود و در مورد دکوراسیون داخلی ویلاهای کوچک بهتر است به نکاتی توجه کنید تا ویلای شما زیباتر و لوکستر به نظر برسد. در قسمتهای دیگر حیاط تا میتوانید گل و گیاه بکارید و در میان آن نیز یک آلاچیق برپا سازید. در واقع، استفاده درست از امکانات و تجهیزات مختلف مانند نصب آلاچیق و باربیکیو، ساخت استخر و یا نورپردازی محوطه از مراحل مهندسی در ساخت یک ویلا هستند. بعد از این که فضای داخلی ویلا را طراحی کردید و پلان به شکلی که مد نظر شماست، در آمد، نوبت به آن می رسد که به سراغ طراحی محوطه بیرونی ویلای خود بروید.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

۱۸- در طراحی کمد دیواری اتاق خواب فوق ، شاهد یک فضای بزرگ برای چیدمان لباس ، کفش و حتی پرو هستیم ! برای انتخاب مبلمان و سویس خواب سعی کنید از طرحهای ساده و مدرن استفاده کنید. اتاق خواب مستر با مساحت بزرگ تر 30 مترمربع، دارای یک رختکن با فضایی برای نگهداری لباس ها و یک میز آرایش می باشد، و همچنین در گوشه ای دیگر یک فضای کار و مطالعه دارد. نوع طراحی داخلی فضای ویلا مشخص کننده نوع رنگی است که باید برای آن انتخاب شود. ما در طرحینه به نکات زیادی در این باره اشاره کردیم که امیدواریم با مطالعه آن ها بتوانید دکوراسیونی زیبا و جذاب داشته باشید.

برای قالب بندی از آجر، چوب، فایبر گلاس و یا فلز استفاده می شود و انتخاب آجر به نسبت سایر موارد طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن تفاوت هایی دارد. قالب ها از جنس های متفاوتی همچون چوب، فایبرگلاس و فلز هستند که بتن ریزی در این قالب ها انجام می شود و قالب ها قبل از استفاده باید روغن کاری شوند تا از چسبیده شدن بتن به قالب پیشگیری شود. در این مرحله قالب های به کار گرفته شده در سقف، با استفاده از سیم مفتولی به یکدیگر بسته می شوند. سعی کنید از مبلمان سبک مدرن بهره بگیرید، چون معمولاً در طراحی مبلهای کلاسیک طرحهای شلوغ و چوبهای زیادی به کار میرود و این موضوع موجب میشود تا ویلای شما کوچکتر به نظر برسد. در بخشی از دیوار نیز میتوانید از چوب یا طرحهای مدرن استفاده نمایید.

هزینه طراحی داخلی ویلا

در این مقاله از استادکار قصد داریم تا به دکوراسیون داخلی ویلا و هر آنچه که باید در این مورد بدانید، بپردازیم؛ لطفاً با ما همراه باشید. فضاها را با دقت جداسازی کنید؛ برای این کار میتوانید از تکنیکهای تغییر رنگ یا مبلمان استفاده نمایید. زمانی که هر چیزی درست همان گونه که باید به نظر برسد و از فضاها به درستی استفاده شود، مسلماً احساس خوشایندتری به شما دست خواهد داد. در طرح ارائه شده توسط طراح در مورد ابعاد ستون ها، کف سازی، فونداسیون و جنس مصالحی که برای اجرا به کار برده می شود، به طور کامل توضیح داده شده است. طراحی ویلا دوبلکس (Duplex villa design) اگربه درستی انجام شود، میتواند چشم انداز خوبی را از محوطه و فضای اطراف ویلا، در پیش رو بیاورد. همچنین وجود المانهایی چون فضای سبز، استخر، مجموعه باغ، پارکینگ، مبلمان محوطه و یلا و هماهنگی بین آنها تاثیر بسیاری در زیبایی و راحتی ویلا خواهد داشت.

سبک کلاسیک بیشتر در خانه های ویلایی و یا خانه هایی که دارای متراژ بالایی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. در سبک مدرن، کابینتها بدون قاب بوده و سطحی تخت و صاف دارند ورنگهای براق و مات در آنها استفاده شده است. در این سبک جزئیات اهمیت زیادی دارند و به کار بردن نورپردازی مناسب برای جلوه بیشتر این جزئیات بسیار مهم است. نکته: تمامی مواردی که در بالا به آن از شاخه های نوری به آن اشاره شد، همگی در ایجاد یک فضای زیبا، دلفریب و منحصر به فرد نقش به سزایی دارند. نمای ویلای مدرن زیر با بتن نما طراحی شده و ایجاد پیاده رو سبز و پوشیده از چمن در کنار این نما، به فضا لطافت و زیبایی بخشیده است. نورپردازی در دکوراسیون مدرن اهمیت زیادی دارد و جلوه لوکسی به فضا میبخشد. در طراحی ویلا دوبلکس این امکان وجود دارد که برای استفاده بهتر از فضا، در طبقه بالایی یک طراحی باز و وسیع را به عنوان تی وی روم در نظر بگیرید.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک