کلاهک دودکش عکس نمونه کار خرید کلاهک دودکش + قیمت

کلاهک دودکش اچ چهارگوش از انواع ورق گالوانیزه، روغنی، سیاه، رنگی و برخی موارد استیل ساخته می‌شود. و می‌توان آن را هم بر بام‌های مسطح و بام‌های شیب‌دار و هم بر دیوار نصب کرد. هر چه ابعاد این کلاهک بزرگ تر باشد؛ ضخامت ورق آهنی لازم برای ساخت آن نیز باید به همان نسبت بیشتر باشد. در صورتی که برای ساخت آن از ورق ضخیم استفاده شود؛ حتما باید به لوله های دودکش جوش بخورد.

  • کلاهک ها با جلوگیری از آسیب دید لوله‌های دودکش به افزایش عمر مفید آنها کلاهک دودکش کمک می کنند.
  • به همین دلیل با استفاده از کلاهک آلمانی، این دسته از صنایع می توانند از ورود آب باران، برف و گرد و غبار و آلودگی به داخل ساختمان جلوگیری کنند.
  • با درخواست مشتری می توان از هر نوع ورقی، با هر ضخامت و تعدادی این مدل کلاهک دود کش را تولید و عرضه کرد.
  • اتصال لوله‌ها از نوع نر و ماده می‌باشد و قسمت پایین دودکش سیمانی باید ۳۰ سانتیمتر در داخل اتصال قرار گیرد و درزبندی شود.

این نوع کلاهک های دودکش به خاطر وجود پره هایی که به فیلتر کردن هوا کمک می کنند؛ از جمله پرکاربردترین کلاهک های دودکش می باشند. شومینه‌ها بخش از سیستم گرمایشی کلاسیک در ساختمان‌ها بوده و با توجه به ابعاد و استفاده از نوع سوخت فسیلی یا هیزمی مصرفی باید کلاهک دودکش مناسبی برای آن انتخاب کرد. کلاهک ژاپنی یا چینی با توجه به تنوع اندازه، جنس و ظاهر به نسبت سایر کلاهک‌های دودکش انتخاب بهتری بوده به جریان هوای مناسب در مسیر دودکش نیز کمک خواهند نمود. مزیت این نوع کلاهک جلوگیری از ورود و لانه‌سازی پرندگان در مسیر دودکش است. کلاهک دودکش پره ای گرد به دو صورت فلنچی و اُورلپ به قطعه ی زیری و پایه ای که قرار است روی آن قرار گیرد متصل می شود.

کلاهک های طرح اچ از قدیمی ترین نمونه های بازار می باشند که هم به صورت گرد و هم چهارگوش ساخته و در بازار موجود است. کلاهک ژاپنی بر روی دیوار و همچنین نمای ساختمان قابل استفاده میباشد. همچنین از این نوع کلاهک در تخلیه ی دود سیستم شومینه نیز کاربرد دارد. انواع مختلف دیگر کلاهک از قبیل کلاهک کلبه ای و کلاهک گردان نیز وجود دارند. بطور کلی کلاهک اچ بهتر از کلاهک تکی است و برای وسایل گازسوز با نرخ حرارتی بالا مثل موتورخانه ها استفاده از کلاهک H الزامی است.

کلاهک دودکش عکس نمونه کار خرید کلاهک دودکش + قیمت اگر حرارت دودکش بسیار بالا باشد از کلاهک پره‌ای با ضخامت بالا استفاده شده، تا دیرتر از بین برود. کلاهک اچ بخاری از قدیمی ترین انواع کلاهک دودکش می باشد و همان طور که از نام این کلاهک دودکش پیداست، ظاهر و ساختاری شبیه به شکل حرف اچ لاتین دارد و به وسیله ی یک پایه که به این اچ متصل می شود. هوای داخل لوله های دوکش به کلاهک دودکش منقل می شود و از آنجا در هوای آزاد تخلیه می گردد. روش دیگر نصب که که بیشتر در قطرها و ضخامت های بالا مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از فلنچ در نقطه ی اتصال پایه کلاهک دودکش اچ گرد به لوله ی دودکش می باشد. این مدل کلاهک به مانند کلاهک دودکش اچ گرد است ولی با این تفاوت که اجزای و لوله‌های آن چهارگوش هستند. در این مدل کلاهک دودکش نیز ابعاد پایه و خروجی‌های کلاهک دودکش باید با ابعاد کانال‌های اصلی دودکش همسان باشد تا در جریان مکش دود، اختلالی ایجاد نشود.

قیمت کلاهک دودکش گرد

شما به طور مثبت خانه نمی خواهید، بنابراین بهتر است از کلاه برای خانه خود استفاده کنید. در چنین مواردی می توان از روش همپوشانی برای قرار دادن درپوش دودکش استفاده کرد. در هر حالت دیگری، در موقعیت‌هایی که قطر لوله نسبتاً بزرگ‌تر است، ضخامت درپوش بزرگ‌تر است، و استفاده از فلنج برای انرژی آن در سراسر راه‌اندازی بیشتر است. به عنوان مثال، پارچه ای که برای ساختن کلاهک دودکش چینی استفاده می کنیم باید در برابر تنظیمات آلاینده ها، مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم باشد.

تمام مدل‌های کلاهک استفاده شده برای دودکش باید استانداردهای لازم جهت حفظ امنیت دودکش یا سیستم هوای خروجی را تامین نمایند. همچنین جهت ایجاد هارمونی و هماهنگی با فضای دودکش ساختمان باید تنوع شکل گرد و چهارگوش را نیز داشته باشند. در ضمن هر کدام از این اشکال نیز در جنس‌های مختلف فلزی و سیمانی نیز قابل تهیه خواهند بود. محاسبه ی دقیق ارتفاع کلاهک کلبه ای و نیز تعداد پره های آن از جمله مواردی است که در ارتقای بازدهی آن موثر می باشد. اما در صورت نیاز به مکش بیشتر و تخلیه ی سریع دود و آلاینده از محوطه ی داخلی حجم آن،به تناسب فشار هوای خروجی می توان تعداد پره های آن را را به هر تعداد که لازم باشد افزایش داد. تا زمانی که بچه پرندگان یا مارمولک ها از دودکش به داخل آتش شما نیفتند، نمی تواند خیلی خطرناک به نظر برسد.

دیدگاه برای کلاهک چینی | کلاهک دودکش چینی

واضح است هرچه قطر کلاهک دودکش اچ بیشتر باشد ضخامت ورق مصرفی نیز به همان نسبت افزایش می یابد. این نوع کلاهک به دو شکل گرد و چهارگوش تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. در این نوع کلاهک، قطر تاج کلاهک باید از قطر پایه کلاهک دودکش به میزانی بزرگ‌تر ساخته شود تا مانع نفوذ آب به درون لوله گردد. همچنین فاصله تاج کلاهک از قسمت پایه کلاهک باید به‌گونه‌ای باشد که از ورود آب باران و برف به درون پایه لوله ممانعت نماید. این مدل از انواع ورق از قبیل روغنی، سیاه، گالوانیزه، رنگی و حتی استیل قابل ساخت می باشد. با توجه به ساخت سفارشی آن هیچ محدودیتی در انتخاب نوع ورق مصرفی یا قطر مورد نظر کارفرما وجود ندارد و این کلاهک دودکش از هرجنس و با هر قطر و هر تعدادی قابل ساخت و تولید می باشد.